fbpx
+48 22 455 38 38
Padel Tenis

Padel Tenis

Co to Padel Tenis?

Mimo że nie ma pełnej jasności co do początków tego modnego sportu, oficjalnie Padel Tennis powstał w Meksyku (1969), dopiero w 1974 roku oficjalnie odbył się w Marbelli w Hiszpanii pierwszy mecz padel tenisa, gdzie później powstał również powstał klub padel tenisowy.

Oficjalnie w Padel Tennis grają 4 osoby na korcie o wymiarach 20x10m (o ¼ mniej niż zwykły kort tenisowy) otoczonym ścianami. Podobnie jak w squashu, akceptowane jest odbijanie piłki od ścian kortu.

Padel Tennis jest dobrze znany w Hiszpanii, Meksyku, Włoszech, podobnie jak w większości krajów hiszpańskojęzycznych. Od niedawna można zaobserwować początki podboju przez ten sport reszty Europy i całego świata. Obecnie Padel Tennis liczy ponad 8 milionów graczy na całym świecie i liczba ta rośnie każdego dnia.

Padel Tenis vs normalny Tenis

Z definicji Padel Tennis polega na byciu towarzyską rozrywką, łatwo dostępną i nie wymagającą lat nauki. Nie zastępuje zwykłego tenisa, ale zapewnia zarówno komplementarne, jak i atrakcyjne doświadczenie, idealnie zgodne z DNA wakacji Club Med.

Seszele

Na Seszelach Padel Tennis gra w symbiozie z bujną roślinnością otaczającą 4 korty w klubie. Sportowa rozrywkowa i grupowa, jest to idealna aktywność dla przyjaciół lub rodzin szukających aktywnych chwil do wspólnego przeżycia. Aktywność od 11 lat w szkole padle tenisa.

Zobacz klub >

Marbella, Hiszpania

Padel Tennis to doświadczenie, którego nie można przegapić w Magna Marbella, kolebce padla w Europie. Pod słońcem Costa del Sol, 6 kortów zaprasza grupy przyjaciół i rodziny na intensywne chwile sportu i zabawy. Szkoła padel tenisa jest oferowana od 11 lat, a dzieci w wieku od 6 do 10 lat mogą również odkrywać i cieszyć się tą aktywnością w Mini Clubie!

Zobacz klub >

Seszele
Seszele
Republika Seszeli
Miches Playa Esmeralda
Miches Playa Esmeralda
Dominikana
Marbella
Marbella
Hiszpania
Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link