fbpx
+48 22 455 38 38
Golf

Wakacje all inclusvie z golfem

Witamy w klubach golfowych Club Med na całym świecie!

Dzięki Club Med Golf Resorts, wspaniała gra w golfa rozgrywana jest na najpiękniejszych greenach na całym świecie, doskonale zaprojektowanych, żeby gra była niezapomnianym doświadczeniem, bez względu na poziom zaawansowania. Golfowe wakacje all inclusive powinny być dla Ciebie, ale są na tyle elastyczne, aby pasowały do ​​każdego, kogo zabierasz ze sobą. Jeśli czujesz to samo, jesteś we właściwym miejscu – klubie miłośników golfa!

GLOBAL DESTINATIONS

Wyjątkowe destynacje

Świat stoi przed Tobą otworem. Więc potraktuj Club Med jako swoje okno na nowe możliwości – rozsiane po najwspanialszych lokalizacjach wakacyjnych przy unikalnych polach golfowych. Tu spotykają się różne kultury, niezwykłe krajobrazy i wyjątkowe zakwaterowanie.

WORLD-CLASS GOLF

Golf światowej klasy

W ośrodkach golfowych Club Med będziesz mieć dostęp do pięknych i wymagających pól golfowych na całym świecie. Niektóre są uznawane za jedne z najlepszych na świecie – Bali, Punta Cana i Bintan Island. Przekonasz się dlaczego, gdy już się tam znajdziesz.

SEAMLESS EXPERIENCE

Bezproblemowe doświadczenie

Niezależnie od tego, czy wybierasz się na krótką przejażdżkę na pobliskie pole golfowe, czy wybierzesz pola na miejscu w niektórych Klubach, takich jak Sandpiper Bay, dotarcie jest zawsze proste. W samym Club Med Punta Cana, w promieniu 20 minut od hotelu, znajdują się trzy niesamowite pola golfowe. Dodatkowo, lokalne ośrodki treningowe są dostępne dla Ciebie, żebyś mógł popracować nad swoją grą, zanim wyruszysz dalej.

PROFESSIONAL COACHES

Profesjonalni trenerzy

Zawsze najlepiej uczyć się od najlepszych. Dlatego nasz zespół certyfikowanych instruktorów golfa i profesjonalistów PGA zapewnia wiedzę z pierwszej ręki, podczas prywatnych sesji lub lekcji grupowych, na dowolnym poziomie zaawansowania. Wrócisz do domu z nowymi umiejętnościami i lepszą techniką gry.

TAILORED SERVICES

Dopasowane usługi

Skorzystaj ze specjalnych pakietów golfowych i usług, z pomocą naszego concierge i dostosuj prywatne lekcje do swoich umiejętności. Wykorzystaj maksymalnie czas, dzięki wakacjom golfowym zaprojektowanym specjalnie dla Ciebie. W naszych klubach golfowych możesz poczuć się jak profesjonalista, dzięki sprzętowi najwyższej klasy, ćwiczeniom prowadzonym przez Twojego osobistego instruktora i turniejom towarzyskim organizowanym przez nasz zespół.

FAMILY-FRIENDLY FUN

Zabawa dla całej rodziny

Jeśli Twoi towarzysze podróży wolą inne rozrywki na świeżym powietrzu, niż bawić się w caddiego, z przyjemnością skorzystają z innych sportów i zajęciach w ofercie Club Med. Niezależnie od tego, czy wolą akrobacje w Club Med CREACTIVE by Cirque du Soleil, czy odpoczywać w naszym spa L’occitane, każdy znajdzie coś dla siebie. Dorośli i dzieci mogą wybierać z ponad 60 atrakcji w hotelach all inclusive Club Med.

Fun academies for sports-loving families

Piękne ośrodki golfowe

Golf na Karaibach

Odkryj Club Med Punta Cana na Dominikanie

Zanim na dobre zaczniesz grać, możesz uczyć się od profesjonalistów lub rozgrzać się przy 18 dołkach w minigolfa. Następnie udaj się do jednego z najbardziej malowniczych pól golfowych, na jakich kiedykolwiek postawisz stopę. Możesz też pojechać 10 minut dalej, żeby zagrać wzdłuż karaibskich klifów.

Golf na Florydzie

Odkryj Club Med Sandpiper Bay

Zagraj na naszym 18-dołkowym polu golfowym lub wybierz spośród aż 15 innych, oddalonych o zaledwie 20 minut od hotelu. Kiedy nie jesteś na greenie, szlifuj swoje umiejętności w naszym krytym ośrodku treningowym.

Golf w Meksyku

Odkryj Cancún Yucatán i Ixtapa

Club Med z dumą daje gościom szansę na stworzenie niezapomnianych wspomnień w najbardziej niezwykłych miejscach na świecie. Nasze dwie lokalizacje, Cancún i Ixtapa, nie są wyjątkiem i oferują jedne z najpiękniejszych scenerii na wakacje w golfa w Meksyku.

Golf we Francji

Odkryj Club Med Opio Prowansja

Znajdujący się niedaleko od Cannes i Riwiery Francuskiej ośrodek golfowy Club Med, położony jest przy 9-dołkowym polu golfowym, z greenem i polem do ćwiczeń. Kilka minut drogi stąd znajdziesz również trzy 18-dołkowe pola.

Golf w Portugalii

Odkryj Club Med Da Balaia

Dzięki naszej usłudze concierge, dotrzesz do kilku pól golfowych w niecałą godzinę. Weź udział w zajęciach z europejskimi profesjonalistami PGA albo spróbuj swoich sił w dowolnej liczbie konkursów organizowanych przez nasz zespół.

Golf w Hiszpanii

Odkryj Club Med Marbella

Lekcje wliczone w cenę

Darmowe lekcje prowadzone przez najlepszych trenerów na świecie

Nieoceniona wartość

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie przygody z nowym sportem. Skorzystaj z wakacji w Club Med, żeby zmierzyć się z golfem. Korzystając z odpowiedniego sprzętu i wskazówek naszych wyspecjalizowanych G.O.s możesz poznać i pokochać ten wspaniały sport.

Katalog Club Med Golf

Katalog Club Med Golf jest już dostępny

W Club Med dokładamy wszelkich starań, żeby Twoje wakacje z golfem były niezapomnianym doświadczeniem dla Ciebie i Twoich bliskich.

Pobierz katalog w języku angielskim

Słownik golfowy. Podstawowa terminologia golfowa:

Backswing − pierwszy etap swingu przed uderzeniem piłki, polegający na odprowadzeniu kija do tyłu w górę.

Birdie − rozegranie danego dołka z wynikiem jednego uderzenia poniżej jego normy (poniżej par dołka).

Bogey − rozegranie dołka jednym uderzeniem powyżej jego normy (poniżej par dołka).

Bunkier − przeszkoda na polu golfowym, zagłębienie, dół wypełniony piaskiem.

Caddie − pomocnik gracza na polu golfowym. Osoba, która nie tylko nosi torbę golfową gracza, ale jako jedyna ma prawo graczowi doradzać w kwestii wyboru kija czy strategii gry na danym polu.

Chip − krótkie uderzenie wykonywane z okolic greenu w kierunku dołka. Wykonywane jest najczęściej kijem typu pitching wedge lub żelazem 9-6.

Divot − kawałek trawy, darni wyrwany z pola podczas uderzenia golfowego.

Dogleg − dołek, którego linia gry nie jest prosta, lecz skręca pod kątem w lewo lub w prawo.

Dołek − 1. dosłownie: miejsce na greenie, gdzie w otworze o średnicy około 10 cm włożona jest chorągiewka. 2). teren części pola, na którym rozgrywany jest dany etap gry, rozpoczynający się na obszarze tee (miejsce startu) a kończący się na greenie, na którym znajduje się dołek sensu stricto.

Double bogey − podwójny bogey, rozegranie dołka dwoma uderzeniami powyżej jego normy (par).

Downswing − druga, następująca po backswingu, część zamachu golfowego. Ruch z góry do dołu w kierunku piłki.

Driver − rodzaj kija golfowego, jedynka wood, służąca do bardzo dalekich uderzeń.

Driving range − teren treningowy, miejsce do ćwiczenia uderzeń.

Drop − upuszczenie piłki, w sposób zgodny z regułami golfa, z wysokości ramienia i z twarzą w stronę chorągiewki, dopuszczalne gdy: a) piłka wpadła do wody, b) jest na terenie w naprawie, c) ogłosimy, że jest nie do zagrania.

Eagle − zagranie dołka dwoma uderzeniami poniżej par.

Etykieta golfowa − zbiór zasad i reguł obligujących zachowanie gracza na polu golfowym. Wynika z „Reguł gry w golfa”, wielowiekowej tradycji oraz reguł lokalnych danego pola.

Fairway − część pola, obszar krótko skoszonej trawy, który rozciąga się od tee (miejsce startu) do greenu (obszar krótko skoszonej trawy, tu znajduje się dołek).

Follow through − ostatni etap swingu. Wykończenie zamachu już po uderzeniu piłki.

Fore − skrót od „before”, tłumaczy się jako: uwaga! Jest to okrzyk ostrzegający graczy z przodu, że piłka zmieniła tor i może być niebezpieczna.

Granica pola − linia oznaczona białymi palikami, określająca granicę terenu, na którym dozwolona jest gra w golfa.

Green − szczególnie zadbane miejsce na polu z bardzo krótko skoszoną trawą, na którym znajduje się dołek z chorągiewką.

Green fee − karta wstępu, czyli opłata za grę na polu golfowym.

Grip − 1) chwyt 2) rączka kija.

Handicap − stopień umiejętności gracza określany liczbowo. Handicap posiadają tylko amatorzy – im niższy handicap, tym lepszy gracz. Gracze zawodowi grają bez handicapu (mają handicap zerowy). Kobiety rozpoczynające grę w golfa otrzymują handicap 40, mężczyźni 36. Jeżeli wyniki gracza wynoszą średnio 20 uderzeń powyżej par pola, jego handicap wyniesie 20.

Hazard − przeszkoda na polu golfowym (może być wodna), oznaczona czerwonymi lub żółtymi palikami. Także bunkier z piaskiem.

Hole in one − uderzenie z tee (miejsce startu), za którym piłka wpada od razu do dołka.

Irons − irony to zestaw kijów o różnej długości i różnym kącie nachylenia główki. Zwykle golfista posiada najwięcej tego typu kijów w torbie. Odmienne parametry powodują, iż przy takim samym zamachu, zależnie od użytego kija, uderzona piłka poleci na inną odległość. Im wyższy numer kija, tym piłka poszybuje wyżej, ale i krócej. Niższe numery służą do bardziej płaskich i dalszych uderzeń.

Marker – 1) gracz zapisujący liczbę uderzeń partnera na karcie wyników 2) znacznik służący do oznaczania pozycji piłki na greenie (inaczej ballmarker).

Match play − forma rozgrywek, w której o wygranej decyduje ilość wygranych dołków.

Out of bounds − teren po za granicami pola, który oznaczony jest białymi palikami lub białą linią.

Par − norma, liczba uderzeń przewidziana przez architekta pola, w której powinien być rozegrany dołek. Jeżeli pole golfowe ma par 72, to powinniśmy je pokonać 72 uderzeniami. Jeśli pokonamy je 80 uderzeniami, to zagraliśmy 8 powyżej normy (par).

PZG – Polski Związek Golfa

Pitch − typ uderzenia golfowego, które stosowane jest przede wszystkim przy przerzucaniu piłki przez przeszkodę.

Pitching area − teren do trenowania uderzeń typu „pitch”.

Pitchfork − rodzaj małego widelczyka, służącego do naprawiania uszkodzeń nawierzchni na greenie.

Pro shop − sklep golfowy, czasem również recepcja, wypożyczalnia sprzętu i wózków.

Putt − uderzenie wykonywane putterem, po którym piłka toczy się cały czas po greenie.

Putting area (putting green) − obszar do trenowania puttingu.

Putter – to kij przeznaczony do wykonywania uderzeń na małe odległości, w taki sposób, aby piłka toczyła się płasko po powierzchni trawy. Po uderzeniu putterem piłka nie wzbije się w powietrze (jak w przypadku innych kijów), lecz poturla się wprost do dołka.

Rough − obszar wysokiej, celowo nieskoszonej trawy, znajdujący się najczęściej wzdłuż fairwaya.

Scorecard − karta, na której gracze zapisują wyniki uzyskane na poszczególnych dołkach podczas gry na polu. Na karcie poddane są numery dołków, ich par, długości a także stopień trudności.

Stroke play − forma rozgrywek, w której liczy się tylko ilość uderzeń. Są dwie odmiany – netto, gdzie odliczany jest handicap gracza i brutto, gdzie liczy się wyłącznie ilość oddanych uderzeń.

Swing − zamach golfowy.

Tee − 1) drewniany kołeczek, na którym ustawia się piłkę do wybicia. 2) Obszar trawy między dwoma znacznikami skąd rozpoczyna się grę na danym dołku.

Wedge − kije typu iron służące do krótkiej gry. Istnieją trzy rodzaje wedge’ów. pitching wedge wybija piłkę z trawy, sand wedge z piasku, a lob wedge krótko i wysoko.

Wood − tradycyjna nazwa kijów o bulwiastej budowie główki, niegdyś wykonywanych z drewna, dziś najczęściej z różnych rodzajów metali. Drewna są najdłuższymi i najlżejszymi kijami w komplecie, służą do wykonywania najdalszych uderzeń. Im niższy numer kija, tym na większe odległości można dzięki niemu posłać piłeczkę.

Punta Cana
Punta Cana
Dominikana
Opio Prowansja
Opio Prowansja
Francja
Vittel Le Parc
Vittel Le Parc
Francja
Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link