fbpx
+48 22 455 38 38
Alternatywne sporty zimowe

Alternatywne sporty zimowe, o których istnieniu mogłeś nawet nie wiedzieć!

Alternatywne sporty zimowe

Dowód na to, że każdy znajdzie dla siebie coś ekscytującego.

Lubisz śnieg, ale nie lubisz jeździć na nartach ani na snowboardzie? Istnieje wiele innych sportów zimowych, które pokochasz. Oto pięć najbardziej ekscytujących, alternatywnych sportów dla miłośników zimowych atrakcji bez nart.

Discover the Snow mountain biking at Club Med

Śnieżne rowery górskie

Połączenie rowerów i śniegu zwykle nie kończy się dobrze, chyba, że użyjesz odpowiedniego sprzętu. Obecnie wiele europejskich ośrodków zaczęło dodawać kolarstwo górskie po śniegu do swojej oferty sportów zimowych. Będziesz potrzebować specjalistycznego roweru o grubej ramie, z szerokimi, masywnymi kołami, a także trasy ze ścieżkami dla rowerów śnieżnych. Eksperci twierdzą, że jeśli potrafisz jeździć na zwykłym rowerze, możesz jeździć również na rowerze śnieżnym, a gdy nauczysz się wykorzystywać przyczepność kół roweru, z łatwością pokonasz najbardziej strome podjazdy i zjazdy.

Trudność: 2/5
Koszt: wypożyczenie roweru kosztuje około 40 € za dzień
Wyposażenie: „gruby rower” z bardzo szerokimi kołami i kaskiem
Kiedy spróbować: rowery są dostępne przez cały sezon Idealne miejsce: Val Thorens, Francja

Discover bobsleighing at Club Med

Bobsleje

Bobsleje często postrzegane są jako sport tylko dla olimpijczyków o stalowych nerwach. Niesłusznie, bo teraz  są dostępne dla wszystkich miłośników adrenaliny, którzy nie boją się zjeżdżać po dwukilometrowej  tafli lodu z dużą prędkością. Jeśli jesteś początkujący, eksperci udzielą Ci wszystkich niezbędnych szkoleń i informacji, potrzebnych do zachowania bezpieczeństwo na torze i zjedziesz z doświadczonym  pilotem, który pomoże Ci dotrzeć do mety w jednym kawałku. A jeśli bobsleje to dla Ciebie za małe przeżycie, zawsze możesz spróbować saneczkarstwa sportowego lub skeletonu…

Trudność: 4/5
Koszt: 45-295 € za osobę, w zależności od pakietu
Wyposażenie: kaski, kombinezony i sanie są dostępne do wypożyczenia
Kiedy spróbować: Terminy otwarcia torów różnią się w zależności od miejsca, ale zwykle od grudnia do kwietnia
Idealne miejsce: Olimpijski Tor Bobslejowy w La Plagne, we Francji

Try dog-sledding at Club Med

Psie zaprzęgi

Kiedyś były zajęciem kojarzonym z daleką Północą, jednak ostatnio psie zaprzęgi zyskały ogromną popularność w ośrodkach narciarskich w Szwajcarii, Francji i Austrii. Na początku otrzymasz pełne szkolenie w zakresie obchodzenia się z psami i zaprzęgami oraz nauczysz się wydawania poleceń. Następnie, zespół energicznych husky  lub alaskańskich malamutów, pociągnie Twoje sanie przez pokryte śniegiem lasy, wśród pięknych krajobrazów pasm górskich.

Trudność: 2/5
Koszt: 200 € -500 €, w zależności od pakietu
Wyposażenie: psy i sanki są zapewnione
Kiedy spróbować: styczeń – marzec
Idealne miejsce: Pragelato, Włochy

Discover ice-skating at Club Med

Łyżwiarstwo

Łyżwiarstwo jest bardzo popularne i dostępne w większości miast, jednak nic nie przebije jazdy w czystym, rześkim, górskim powietrzu, będąc otoczonym piękną scenerią. Istnieje kilka naturalnych lodowisk, utworzonych z zamarzniętych jezior, nieopodal hoteli Club Med. Jednym z najbardziej znanych jest malownicze lodowisko w Tignes we Francji, które oferuje zarówno możliwość gry w hokeja na lodzie, jak i klasyczną jazdę na łyżwach.

Trudność: 3/5
Koszt: większość naturalnych lodowisk jest bezpłatna
Wyposażenie: łyżwy można wypożyczyć w większości miejsc
Kiedy spróbować: styczeń – marzec
Idealne miejsce: Tignes, Francja

Ice hockey, speed skating, curling, ice biking, ice blokarting...discover all the ice-skating activities

Inne zajęcia łyżwiarskie

Lodowiska oferują znacznie więcej niż zwykłe jazdę na łyżwach po dużym kole. Wiele z nich da Ci szansę wypróbowania innych sportów, takich jak hokej, łyżwiarstwo szybkie, curling i jazda na rowerze po lodzie. Wszystkie atrakcje odbywają się pod okiem doświadczonych instruktorów, którzy zapewnią Ci dobrą zabawę i bezpieczeństwo. Jeziora w niektórych destynacjach zaczynają nawet oferować „ice blokarting”, połączenie windsurfingu i gokartów, z płozami zamiast kół. A gdy się zmęczysz, możesz skorzystać z pobliskich straganów z jedzeniem i napojami, które pomogą Ci odpocząć i się rozgrzać.

Trudność: 3/5
Koszt: różni się w zależności od oferty
Wyposażenie: cały sprzęt można wypożyczyć
Kiedy spróbować: styczeń – marzec
Idealne miejsce: Sankt Moritz, Szwajcaria

Alternative adventure snow sports

I dla tych, którzy szukają ekstremalnej przygody…

Jeśli szukasz czegoś jeszcze bardziej ekscytującego, istnieje kilka sportów, dzięki którym długo będziesz miał co opowiadać. Skijoring polega na ciągnięciu narciarza przez zaprzęg psów lub koni, po trasie, na której często pojawiają się hopki. A jeśli naprawdę nie lubisz nart, możesz spróbować kajakarstwa śnieżnego, pokonując szybko stok siedząc w kajaku lub snowtubingu, zjeżdżając  w nadmuchiwanym kole. Naprawdę odważnie mogą wybrać nocną jazdę na sankach i zjeżdżać w całkowitych ciemnościach, mając tylko czołową latarkę i nadzieję, że dotrze się na dół.

Powodzenia!

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link