fbpx
+48 22 455 38 38
Wakacje all inclusive w Turcji

Wakacje all inclusive w Turcji

Turcja

Słońce, morze, piasek i mnóstwo atrakcji sprawiają, że Turcja jest idealnym wyborem na rodzinne wakacje

  • Idealna na rodzinne wakacje i poznawanie orientalnej kultury
  • Zapisz dzieci na latający trapez
  • Zwiedzaj wąskie uliczki i historyczne ruiny Antalyi
  • Ciesz się tętniącą życiem, przyjazną atmosferą lokalnej kawiarni
  • Odkryj góry Taurus podczas przygody 4×4 Safari
  • Płyń wzdłuż wybrzeża w tradycyjnym, drewnianym kajaku

Podstawowe informacje o Turcji

• Czas bezpośredniego lotu: 3,5 – 4 godziny
• Różnica czasu: +2 godziny  
• Waluta: Lira turecka
• Najlepsze miesiące: maj – wrzesień
• Znane z: Pięknej przyrody i plaż oraz historycznych zabytków
• Języki: Turecki

Nasze hotele w Turcji

Palmiye

Club Med Palmiye to raj rozłożony na rozległym odcinku plaży, na południowym wybrzeżu Turcji. Ten piękny ośrodek oferujący sporty wodne i atrakcje dla osób w każdym wieku jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje all inclusive. Dla szukających odpoczynku w ciszy, klub oferuje dwie strefy relaksu Zen.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 4y.png

Turcja

Palmiye

Bodrum

Club Med Bodrum znajduje się na osłoniętym półwyspie, gdzie woda i niebo spotykają się na brzegu Morza Egejskiego. Ten niezwykle malowniczo położony klub jest idealny na aktywny odpoczynek lub relaksujący wypad. Wakacje all inclusive w Turcji dla par, przyjaciół i singli.

Turcja

Bodrum

Pogoda w Turcji

Turcja ma niezwykle zróżnicowany klimat dzięki rozmaitym krajobrazom i szerokościom geograficznym. Obszary przybrzeżne wzdłuż Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego, gdzie mieszczą się nasze ośrodki, cieszą się ciepłym, suchym klimatem śródziemnomorskim z długimi, gorącymi latami.

Lipiec jest najgorętszym i najbardziej słonecznym miesiącem, z temperaturą 34°C i 13 godzinami nasłonecznienia dziennie. To idealny czas na wakacje dla wielbicieli słońca. Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, z temperaturą minimalną 15°C, a najwilgotniejszy jest grudzień ze średnią opadów wynoszącą 210 mm.

Poznaj Turcję

Cuda natury czekają na Ciebie!

Odkryj niesamowite krajobrazy, podczas pobytu all inclusive w Turcji. Zatrzymaj się w Pamukkale, aby podziwiać lśniące, nieskazitelnie białe, zmineralizowane wodospady. Magia natury zachwyci Cię również w Kapadocji, w Parku Narodowym Göreme. Wśród wyrzeźbionych przez erozję skał tworzących kominy, ukrytych jest kilka kościołów jaskiniowych z niesamowitymi malowidłami naskalnymi, stanowiącymi doskonały przykład piękna sztuki bizantyjskiej. 30 minut od parku odkryjesz Kaymakli i jego kilkunastokilometrowe tunele. To podziemne, ponad ośmiopoziomowe miasto jest jednym z wielu miast jaskiniowców, z których słynie region.

Plaża Konyaalti

Ciesz się plażą Konyaalti, położoną zaledwie kilka minut od ośrodka Club Med Kemer. Ta ogromna plaża z białym piaskiem szczyci się niesamowitym tłem, z górami, które wydają się być na wyciągnięcie ręki. Po kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego udaj się na promenadę i spaceruj po tamtejszych restauracjach, barach i sklepach.

Wakacje w Turcji pełne smaków i przyjemności

Podobnie jak kultura, kuchnia turecka zawiera różne wpływy, łącząc smaki azjatyckie, orientalne i śródziemnomorskie. Wracając ze stoisk z pamiątkami na Krytym Bazarze w Stambule, spróbuj mezze, börek (pikantnego ciasta) i serów, które są częścią bogatej kultury kulinarnej kraju. Może usiądziesz i napijesz się tureckiej kawy, podziwiając Błękitny Meczet? To punkt wyjścia dla pielgrzymów zmierzających do Mekki, a zarazem piękny przykład architektury otomańskiej. Na koniec odwiedź Hagia Sophia, bazylikę symbolizującą przenikanie się kultur. To pierwsza bazylika z czasów chrześcijańskich w Turcji, z czasem została przekształcona w meczet, by na koniec stać się muzeum.

Mozaika cywilizacyjna

Kultura Turcji, zawierająca wpływy osmańskie, greckie i rzymskie, jest równie zróżnicowana, jak jej krajobrazy. Żeby lepiej poznać historię, udaj się do Ankary i Muzeum Cywilizacji Anatolii. Dzięki dużej kolekcji eksponatów, z czasów paleolitu po czasy Osmanów, udasz się w niesamowitą podróż archeologiczną. Kontynuuj zgłębianie kultury w starożytnym Halikarnasie. Zobacz grecki doskonale zachowany amfiteatr w Bodrum, który powstał w IV wieku pne. Zaledwie kilka metrów od amfiteatru, przenieś się do średniowiecza, odwiedzając zamek Bodrum, zbudowany przez Zakon Szpitalników.

Antyczne miasto Hierapolis

Na szczycie wzgórza w Pamukkale znajduje się antyczne miasto Hierapolis. To uzdrowisko, które zostało zbudowane wokół świętego źródła Pamukkale, szczyci się szczególnie dobrze zachowanymi pozostałościami. Pokazują znaczenie naturalnych źródeł, przypominających rzymskie łaźnie, które dziś zdobią Muzeum Archeologiczne w Hierapolis. Teatr i świątynia Apolla również są przykładami tych niesamowitych śladów historii, które zapewniły Hierapolis miejsce na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Hagia Sophia – Ayasofya Meydani

Uważana za 8. cud świata, Hagia Sophia to starożytna bazylika Konstantynopola, zbudowana w latach 532-548. Została przekształcona w meczet, kiedy miasto zostało zajęte przez Turków w 1453 roku. W 1934 roku miejsce stało się Muzeum Aya Sofya. Sophia jest największą stojącą bizantyjską budowlą architektoniczną i słynie z imponujących dekoracji wnętrz pokrywającej podłogi i ściany.

Park Narodowy Göreme i skalne sanktuaria w Kapadocji

Wykute w skale sanktuaria Kapadocji są wyjątkowe, zarówno pod względem gęstości zabudowań, jak i ich jakości. Zachwyć się wyjątkowymi reliktami post-ikonoklastycznej sztuki bizantyjskiej, odkrywając je w zapierającym dech w piersiach krajobrazie Parku Narodowego Göreme, wyrzeźbionego przez erozję. Ta skarbnica bezcennych dzieł sztuki została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Amfiteatr w Bodrum

Zaledwie 20 minut od ośrodka Club Med Bodrum Palmiye możesz podziwiać amfiteatr w Bodrum. Zbudowany w IV w p.n.e., za panowania króla Mauzolusa, ten wspaniały tradycyjny grecki teatr uważany jest za arcydzieło architektoniczne starożytnego greckiego miasta Halikarnas, dziś znanego jako Bodrum. Dawniej, w epoce klasycznej, teatr gościł ponad 13 000 widzów, dziś ożywiają go letnie festiwale.

Pamukkale

Pamukkale, co dosłownie tłumaczy się jako „Zamek Bawełny”, jest jednym z najpiękniejszych miejsc geograficznych w Turcji. Te starożytne, rzymskie łaźnie znane są ze swoich wodospadów, zmineralizowanych przez białą skałę, co rzeczywiście nadaje im wygląd bawełny. Dziś nadal możesz cieszyć się naturalnie ciepłymi źródłami, które mają przyjemną temperaturę 36°C.

Muzeum Cywilizacji Anatolijskich

Podczas pobytu w Turcji, odwiedź Muzeum Cywilizacji Anatolijskich (Anadolu medeniyetleri muzesi) w Ankarze. Założone w 1921 roku, muzeum posiada bogate zbiory artefaktów z wykopalisk z terenów całej Anatolii. Odkryjesz przedmioty ze świata Hetytów, Frygijczyków, Greków i Rzymian, liczące po kilka tysięcy lat. Bogactwo historii, które sprawia, że ​​jest to jedno z największych muzeów w kraju.

Zamek w Bodrum

Odwiedź Zamek w Bodrum i zachwyć się pięknym widokiem na Morze Egejskie. Ten imponujący zamek został zbudowany w południowo-zachodniej Turcji, utrzymany w stylu architektonicznym Franków przez Zakon Szpitalników. Mimo że zamek wytrzymał kilka ataków i niezliczone akty zniszczeń, do dziś pozostaje zachowany w doskonałym stanie.

Mauzoleum w Halikarnasie

Mauzoleum w Halikarnasie od dawna pobudza wyobraźnię zwiedzających, którzy przybywają, żeby podziwiać piąty cud antycznego świata. Ten pomnik pogrzebowy został zbudowany w 353 roku p.n.e. na cześć Mauzolusa. W tworzeniu grobowca, o imponującej wysokości ok. 45 m., brali udział najsłynniejsi artyści antycznego świata. Został całkowicie zniszczony w 1522 roku, ale nadal można odkryć jego ruiny w centrum Bodrum, zaledwie kilka minut od ośrodka Club Med Bodrum.

Błękitny Meczet – Sułtan Ahmet Camii

Błękitny Meczet, zbudowany w latach 1609-1616 za panowania sułtana Ahmeta, jest prawdopodobnie najsłynniejszym meczetem w Stambule. Kiedyś był głównym punktem wyjściowym pielgrzymek do Mekki. Uważany za ostatni przykład architektury osmańskiej w jej klasycznej formie, meczet rywalizuje z Hagią Sophią zarówno pod względem wielkości, jak i bogactwa ceramiki i mozaik.

Turcja ujawnia głębię swojego charakteru

Dzięki urzekającej scenerii, Turcja jest idealnym miejscem na rodzinne wakacje. Na wybrzeżu Morza Śródziemnego znajduje się plaża Konyaalti , która, z niezakłóconym widokiem na góry, jest niebiańskim tłem dla miłośników sportów wodnych. Godzinę drogi od ośrodka Club Med Palmiye, zrób sobie orzeźwiającą przerwę w małym zakątku raju nad wodospadami Düden. W Kapadocji poczuj się jak odkrywca, w labiryncie tuneli w mieście Kaymakli. To dziwne, podziemne miasto zbudowane jest na 8 nałożonych na siebie poziomach, ponad 40 m pod powierzchnią.

Turcja ujawnia swoje bogactwa

Aby odkryć korzenie kraju, udaj się do Stambułu. Zwiedzaj Hagia Sophia, starożytną bazylikę i meczet, która ilustruje złożoną historię Turcji. Kontynuuj swoje odkrycia w Muzeum Archeologicznym w Stambule: dzięki bogatym kolekcjom i zabawnym instalacjom, Twoja rodzina pogłębi wiedzą o kraju. Wreszcie, po poszukiwaniach pamiątek na Wielkim Bazarze, będziesz świętować urok rodzinnych wakacji przy talerzu tureckich przysmaków i helvy.

Grand Bazaar

Kryty Bazar w Stambule to jeden z największych bazarów na świecie. Rozciągając się na 200 000 m², mieści w swoim obszarze 4000 butików, które otaczają 58 wewnętrznych ulic. Aby odkryć bazar, wystarczy wejść na jedną z tych ulic i dać się porwać atmosferze tego miejsca. Bazar jest podzielony na sektory, pogrupowane według rodzaju rzemieślników. Na przykład we wschodniej części znajdziesz biżuterię i metale szlachetne, a w zachodniej odkryjesz tkaniny i wyroby skórzane.

Wodospady Düden

Godzinę drogi od ośrodka Club Med Palmiye, możesz podziwiać niesamowite wodospady Düden. Düden jest jedną z głównych rzek przepływających przez południową Anatolię i tutaj spotyka się z Oceanem Śródziemnym. Wodospady to w rzeczywistości trzy oddzielne kaskady, z których najbardziej imponująca jest ostatnia po stronie Antalyi, o wysokości 40 m.

Podziemne miasto Kaymaklu

Kapadocja powstała, gdy tysiące lat temu wybuchły trzy groźne wulkany. Dzięki miękkiej i łamliwej skale wulkanicznej, która tworzy glebę regionu, mieszkańcy mogli rzeźbić krajobraz i budować podziemne miasta chroniące przed inwazją lub prześladowaniami. Miasto Kaymakli ma osiem poziomów i jest zaskakująco funkcjonalne: zawiera stajnie, kościół, a nawet system wentylacji.

Palmiye
Palmiye
Turcja
Bodrum
Bodrum
Turcja
Zobacz pozostałe kluby
Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link