fbpx
+48 22 455 38 38
Super narty w Alpach Francuskich

Super narty w Alpach Francuskcih

Choć większość z nas kojarzy Club Med z tropikami, pięknymi plażami, sportami wodny­mi, to trzeba pamiętać, iż styl wy­poczynku aktywnego preferowa­ny i proponowany przez Club Mect dotyczy także zimy. Podob­nie jak w przypadku klubów letnich i egzotycznych, tak i te zimowe położo­ne są w najbardziej atrakcyjnych miejscach danego regionu. W Eu­ropie dla narciarzy najlepsze tere­ny istnieją w Alpach. W samych Alpach Francuskich Club Med posiada siedemnaście ośrodków. Chcielibyśmy polecić jeden z nich – w La Plagne.

Miejscowość położona na wysokości 2100 m., 20 kilometrów od Aime leży w samym centrum jednego z naj­większych na kontynencie tere­nów narciarskich. Hotel dysponu­je 320 pokojami ( w tym 29 jednoosobowych). Do dyspozycji gości są restauracje z bufetem i a’la carte, w tym jedna ze specjalnością włoską. Na potrzebujących wypoczynku po szaleństwach na stoku czekają: sauna, fitness center oraz sala klubowa. Mini klub za­pewnia opiekę dla dzieci w wieku od 4 do 17 lat, szkółkę narciarską oraz ogród zimowy. Jest to więc idealne miejsce do spędzenia cza­su całą rodziną. Rodzice bez obaw mogą zostawić swoje po­ciechy pod fachową opieką (od 8.30 do 21.30), dzieci zaś mają tyle zajęć i czują się tak świetnie, że powrót wieczorem do grona starszych bywa trudny. Nie trzeba też przekonywać, te rozpoczęcie nauki jazdy na nartach w tak mło­dym wieku i pod okiem takiej ka­dry jak w La Plagne sprawia, iż dzieci dużo szybciej robią postę­py od swoich rodziców.

Oczywiście, największym atu­tem La Plagne są wspaniałe tereny narciarskie. Leżą one na wysoko­ści do 1250 do 3250 m. od Champagny do Montchavin. Lubiącym urozmaicone trasy wybory ułatwia dziesięć satelitarnych ośrodków a także snow-park. Trasy mają róż­ny stopień trudności; zarówno początkujący, jak i zawodowcy znaj­dą dla siebie coś odpowiedniego. Przygotowano 425km tras, a przemieszczanie się w górę umożliwia 140 wyciągów. Otrzymujemy na nie wszyst­kie ski-pass. Ewentualne braki świeżego śniegu uzupełniaja 580 armatek śnieżnych. Do La Plagne można przyjechać bez własnego sprzętu narciarskiego i bez żad­nych umiejętności. Sprzęt można wypożyczyć na miejscu (choć le­piej to wcześnie zarezerwować, razem z pobytem), zaś umiejętności nabyć na kursie. Jeśli tylko starczy nam zapału i sił, to instruk­torzy są do naszej dyspozycji cały dzień. Jeśli nasze pociechy skoń­czyły już 12 lat, mogą brać kursy nauki snowboardu.

Formuła „all inclusive”, czyli wszystie usługi w cenie, powodu­je, że wyjazd zimowy do Club Med to wyjazd niepodobny do in­nych. Nie kłopoczemy się o nic: jak spędzić wolny czas, co zrobić z dziećmi, co jeść. Nie boli nas gło­wa z powodu jakichś nieprzewi­dzianych, dodatkowych wydat­ków. Cały czas pobytu możemy poświęcić na szaleństwa. odkrywamy uczucia, które jakoś nam umykają w ciągu roku, a o które nie łatwo jest podczas tradycyj­nych wczasów. Radość przebywa­nia ze starymi przyjaciółmi, pozna­wanie nowych, wspólna zabawa, odkrywanie w sobie samym pokła­dów spontaniczności i aktywności.

Nagle okaże się, że tydzień odpo­czynku wystarczy, by zrzucić z sie­bie całą mase stresów przywiezio­nych z kraju. I co ważne: nie nabawimy się w ciągu tego tygodnia nowych, spowodowanych kiepską obsługą, brakiem śniegu, kolejka­mi do wyciągów itp.

Kolejnym, niebagatelnym atu­tem zimowej wioski Club Med we Francji jest odległość od Pol­ski. Podróż samolotem wraz z transferem z lotniska do hotelu trwa bardzo krótko (w porówna­niu z podobnymi wyprawami do tropików), a ewentualni przeciw­nicy latania samolotem, czy też po prostu zakochani w swoim au­cie, mogą nim przecież również dojechać w miarę szybko. Tak więc przeglądając tegoroczne oferty zimowe, na pewno trzeba zajrzeć do nowego katalogu Club Med. W nim poszukajcie La Pla­gne. Potem wystarczy pojechać i przekonać się, że jest jeszcze le­piej!

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link