fbpx
+48 22 455 38 38
Poczuj smak wolności tuż nad dachem hotelu

Poczuj smak wolności tuż nad dachem hotelu

Z ogromną szybkością mkniesz po białym puchu, wiatr smaga twą opaleniznę. Wokół ciebie ciężko ośnieżone choinki, przed tobą błękit­ne niebo. Wiesz, że masz wprost nie­ograniczony wybór tras, wyciągów, kierunków. Nie ma kolejek, tłoku, monotonii. Unosząc się w białych przestworzach czujesz smak wolno­ści. Jesteś w Alpach Francji, najwięk­szym regionie narciarskim świata! Dla wielu miłośników nart stawiających pierwsze szusy w Szczyr­ku czy na Kasprowym, pierwszy wyjazd w Alpy austriackie był szokiem – siatka wyciągów, dobrze przygotowane trasy, urocze knajpki. Miejscowości Zell am See, Kaprun oraz Flachau w okolicach Salzburga szybko zapełniły się Polakami. Trudno aż sobie wyobrazić, że róż­nica pomiędzy terenami narciarski­mi Alp austriackich i francuskich jest tak duża jak pomiędzy naszymi górami a austriackimi. Kto raz jeź­dził we Francji, powróci tam znów. Będzie potrzebował wielu lat by po­znać wszystkie tereny, dlatego radzimy zacząć już tej zimy, aby nie żałować zmarnowanego gdzie indziej czasu i pieniędzy. W przeliczeniu na 1 km zjazdu jest to najtańsze narciarstwo na świecie. Oczywiście zakładając, że jeździcie na okrągło, a nie jedynie popija­cie wino na słonecznym tarasie.

GÓRNA SABAUDIA

Kraina narciarska „Bramy Słoń­ca” rozciąga się malowniczo pomię­dzy jeziorem Leman i-największym szczytem Europy Mont Blanc, zale­dwie godzinę drogi od lotniska w Genewie. Szczyty górskie tych tere­nów są sporo niższe niż w Courche­vel czy Val d’Isere, ale bliskość Mont Blanc, dająca efekt zamrażal­nika, sprawia iż ośnieżenie na wyso­kości 1600 metrów jest tam takie jak na 2000 m w Trzech Dolinach.
Malowniczo położone górskie miejscowości dopiero w latach 80. zostały przekształcone w sławne ku­rorty narciarskie. Zachowały swój styl i charakter łącząc tradycję z no­woczesnością.

AVORIAZ

Jest jedyną francuską stacją na­rciarską całkowicie wolną od ruchu samochodowego. Ulice przypomi­nają łagodne nartostrady, po których jeżdżą sanie ciągnięte przez konie i spacerują turyści. Architektura Avoriaz jest jednolita — wielopiętro­we domy o drewnianych fasadach.
Dla rodzin z dziećmi oraz wymaga­jących narciarzy jest to wymarzona miejscowość: 228 wyciągów, 650 km tras o wszystkich stopniach trudności, 180 szlaków przygotowanych do narciarstwa biegowego oraz szkółka i zimowe ogrody dla dzieci.

CHAMONIX

To pełna górskiego czaru miejsco­wość wtulona w śniegi i lody pod­nóży Mont Blanc. Z czubka lodowca do miasteczka prowadzi najdłuższa na świecie trasa zjazdowa. To jednak nie rekordowe liczby świadczą o atrakcyjności tego miejsca, a pięk­no Valee Blanche (Białej Doliny) oraz szeroka oferta innych atrakcji — łyż­wiarstwa, lotniarstwa, tenisa, sko­ków na spadochronie, a także licz­nych renomowanych restauracji ser wujących fondue i raclette, kawiarenki, dyskoteki, wystawy, kasyna.

SABAUDIA

To tu właśnie leżą najbardziej znane miejscowości narciarskie: Trzy Doliny, Val d’Isere i Tignes oraz La Plagne — stworzone dla po­trzeb narciarstwa w latach 70. Moda i styl tego okresu zostawiły piętno na architekturze szybko wznoszonych hoteli, przypominających bardziej amerykańskie centrum handlowe niż górską wioskę. Miejscowości po­wstawały na dużych wysokościach 1800 — 2100 m umożliwiając rano zjazd do któregoś z wyciągów. Bu­dzisz się więc na stoku, a jedno spoj­rzenie przez okno zastępuje progno­zę pogody. Widzisz ile spadło w no­cy śniegu, czy chmury odsłoniły już słońce lub czy trzeba zabrać gogle.

MERIBEL

To jedyna prawdziwie górska sta­cja, wybudowana wśród świerków stromego zbocza górskiego o niskich drewniano — kamiennych domkach obowiązkowo z podwójnie spadzi­stym dachem . Hotel marzenie — Me­ribel, należący do sieci ekskluzywnych ośrodków narciarskich Club Med dysponuje rozległym tarasem, na którym w słoneczne dni serwowany jest lunch, stoją leżaki, a wyciąg narciarski biegnie tuż nad dachem hotelu. Niestety, w grudniu nie ma co marzyć o wolnych poko­jach. Amatorzy luksusu, wykończo­nych drewnem pokoi, farmy piękno­ści oraz wspaniałej tradycyjnej kuch­ni francuskiej powinni wiedzieć, że te 65 pokoi dostępnych do sprzedaży w ogólnoświatowej sieci Club Med rozchodzi się wczesną jesienią.

PAKIETY NARCIARSKIE

Jedyna dostępna w Pol­sce oferta narciarska premium all inclusive. Klient kupuje tygodniowy lub dłuższy pobyt wraz z przelotem i transferem. Jest odebrany z lotniska, można też wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji czy sportów ekstremalnych, a cały pobyt z podróżą organizuje Club Med. Pobyt zawiera zakwaterowanie w wygodnych ho­telach, pełne wyżywienie wraz z nielimitowanym winem w hotelu oraz wynajętych na stokach restau­racjach, open bar przez cały dzień, karnet narciarski, kursy z instruktorami, różnorodne zajęcia après-ski, dla dzieci pełen pro­gram opieki i nauki nart, rozrywkę oraz wiele miłych niespodzianek jak choćby czekające przy wejściu na wracających zmarzniętych narciarzy grzane wino

Ceny opisanych pakietów zależą w dużej mierze od okresu oraz stan­dardu klubu i wynoszą na tydzień średnio 1500 euro. Sam tygodniowy pobyt premium all inclusive kształtu­je się od: 900€. Dzieci otrzy­mują zniżki, a do 4 roku życia pobyt mają bezpłatnie.

Jeżeli oszczędzasz lub boisz się dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów, nie daj się skusić na kupno jakiegoś „aparta­mentu”, czyli pokoju z aneksem ku­chennym. No, chyba, że zabierzesz ze sobą puszki, ręczniki, pościel, a pod górę chcesz podchodzić pie­szo. Jedyną gwarancją, że nie wy­dasz fortuny jest opłacenie wszyst­kich świadczeń z góry, zwłaszcza wyżywienia i karnetu. Restauracje są w górach bardzo kosztowne.

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link