fbpx
+48 22 455 38 38
Club Med ogłasza nowe projekty w Maroko

Club Med ogłasza nowe projekty w Maroko

Club Med ogłosił 19 października nowe projekty mające na celu rozwój ekskluzywnej turystyki dla rodzin w Maroku w Marakeszu La Palmeraie, Yasmina i Essaouira z nowym klubem premium all inclusive.
Henri Giscard d’Estaing, Prezes Club Med oraz Mamoun Lahlimi Alami, Prezez Madaëf

Podpisanie memorandum pomiędzy Club Med i Madaëf w celu ponownego uruchomienia kurortów Marrakech La Palmeraie i Yasmina


Club Med i Madaëf, oddział turystyczny marokańskiego Caisse de Dépôt et de Gestion (CDG), lider inwestycji turystycznych w tym kraju, podpisali 19 października w Marrakeszu plan rozwoju.
Uroczystość zorganizowana w Club Med Marrakech La Palmeraie, który po pandemii ponownie otworzył swoje drzwi 9 października, odbyła się w obecności André Azoulaya, doradcy Jego Królewskiej Mości Króla Mohammeda VI oraz Nadii Fettah Alaoui, Minister Turystyki, Rzemiosła, Transportu Lotniczego i Ekonomii społecznej, Abdellatif Zaghnoun, dyrektor generalny grupy CDG, Mamoun Lahlimi Alami, dyrektor wykonawczy Madaëf i Henri Giscard d’Estaing, prezes Club Med.

Podpisanie tego protokołu jest zwieńczeniem rozmów zapoczątkowanych w 2018 roku i wynika z chęci stron do wykorzystania w szczególności sukcesu Club Med Marrakech La Palmeraie otwartego w 2004 roku.
Wyznacza nową stronę w bogatej i owocnej historii, która łączy Club Med i CDG i przyczyni się do międzynarodowej obecności turystycznej Maroka dzięki pozycji Club Med, światowego lidera w luksusowych kurortach all inclusive.

Projekt remontu i rozbudowy Club Med Marrakech La Palmeraie

To nowe partnerstwo ma na celu utrzymanie istniejącego hotelu Marrakech La Palmeraie i zwiększenie jego możliwości, jednocześnie wzmacniając jego wymiar „rodzinny”.
Aby sprostać oczekiwaniom ekskluzywnej i międzynarodowej klienteli, inwestycja w wysokości 25 milionów euro obejmuje rozbudowę o około 100 dodatkowych pokoi, budowę dużego rodzinnego basenu (z grami wodnymi) oraz Baby Club. Projekt ten obejmuje również renowację Club Med Exclusive Collection „Le Riad”, Spa, restauracji oraz strefy Meeting & Events.
Club Med przedłuża również obecną umowę najmu do 2031 roku.

Projekt renowacji Club Med Yasmina


Umowa pomiędzy Club Med i Madaëf obejmuje również hotel Club Med Yasmina, otwarty w 1970 roku na północy kraju.
Teren posiada doskonałe walory, w tym bardzo piękną plażę na wybrzeżu Morza Śródziemnego, szeroką gamę zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz bliskość Europy.
Po gruntownym remoncie w 2011 r. Ta nowa inwestycja w wysokości 3,5 mln euro będzie miała na celu lepsze spełnienie oczekiwań klientów, zwiększenie atrakcyjności kurortu i wydłużenie okresu jego otwarcia.

Rozwój nowego ośrodka wypoczynkowego w Essaouira we współpracy z Grit Real Estate Income Group


Club Med ogłosił, że we współpracy z panfrykańskim funduszem inwestycyjnym Grit Real Estate Income Group wybuduje również nowy ośrodek premium all inclusive w Essaouirze, w który zainwestuje w Maroko około 90 milionów euro.

Dostępny przez cały rok, z 350 pokojami, będzie zawierał przestrzeń Club Med Exclusive Collection.
Ten eko-hotel dla rodzin i aktywnych par zostanie w pełni zintegrowany z otoczeniem, oferując wysokiej jakości doświadczenie turystyczne, łączące wyjątkowe dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe, rekreację dla rodzin i szeroką gamę sportów wodnych. Klub Med Essaouira ma zostać otwarty w 2024 roku.
Trzeci port w Maroko, aktywny ośrodek gospodarczy i turystyczny, Essaouira, którego Medina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2001 roku, jest również znanym centrum sztuki. Każdego roku przyciąga wielu turystów i melomanów z całego świata trzema festiwalami muzycznymi, w tym słynnym Gnaoua Festival i World Music.
Zaangażowany w promowanie społeczno-kulturowej autentyczności regionu, Club Med Essaouira będzie drugim przystankiem na torze Marrakesz-Essaouira dla międzynarodowych gości Club Med. Grupa bada obecnie inne destynacje w okolicach Agadiru i okolic Chbiki, aby poszerzyć swoją ofertę o niezapomniane trasy odkrywania bogactw Maroka.


Club Med i Maroko: silne i historyczne korzenie


Projekty te są przedłużeniem bliskich i historycznych więzi, które łączyły Królestwo Maroka i Club Med od 1963 roku, kiedy to ten ostatni po raz pierwszy rozpoczął działalność w Al Hoceima.
Trzy lata później zostały wzmocnione, gdy grupa otworzyła swój pierwszy klub w Agadirze, odgrywając kluczową rolę w rozwoju tego, co stanie się pierwszym ośrodkiem turystycznym w kraju.
W 2001 roku podpisano ważne porozumienie z Marokiem, aby wzmocnić pozycję Club Med jako głównego gracza turystycznego na rynku krajowym. Z tego porozumienia Marrakesz otrzymał ośrodek La Palmeraie w 2004 r. I pierwszą przestrzeń Club Med Exclusive Collection „Le Riad” w 2005 r.
Ogłoszone dzisiaj nowe projekty wzmocnią więzi, utrzymają działalność grupy w Maroku i przyczynią się do dynamiki lokalnej gospodarki, przyciągając nową, międzynarodową klientelę premium oraz tworząc nowe miejsca pracy.

Z okazji tego dnia Henri Giscard d’Estaing, prezes Club Med, powiedział:

Od prawie 60 lat Club Med towarzyszy Maroko w niezwykłym rozwoju turystycznym i zawsze był u jego boku w dobrych i złych czasach. Dlatego cieszymy się, że 9 października ponownie otworzyliśmy nasz Club Med w Marakeszu i przyczyniliśmy się do ożywienia turystyki rodzinnej z korzyścią dla wszystkich marokańskich podmiotów turystycznych.
Ponadto Club Med potwierdził swoje zaangażowanie w Maroko poprzez projekty w Marrakeszu La Palmeraie, Yasmina i Essaouira. Te różnorodne inwestycje pozwolą Club Med jeszcze skuteczniej sprostać oczekiwaniom rodzin i aktywnych par.
W czasie, gdy turystyka przeżywa szczególnie trudny okres, te ogłoszenia symbolizują naszą chęć pójścia naprzód, wzmocnienia silnych i bliskich więzi, które zbudowaliśmy oraz przyczynienia się do międzynarodowej obecności Maroka dzięki naszej pozycji światowego lidera ośrodków premium all inclusive.

Marrakesz La Palmeraie
Marrakesz La Palmeraie
Maroko
Yasmina
Yasmina
Maroko