fbpx
+48 22 455 38 38
Club Med ogłasza nowe projekty w Maroko

Club Med ogłasza nowe projekty w Maroko

Club Med ogłosił 19 października nowe projekty mające na celu rozwój ekskluzywnej turystyki dla rodzin w Maroku w Marakeszu La Palmeraie, Yasmina i Essaouira z nowym klubem premium all inclusive.
Henri Giscard d’Estaing, Prezes Club Med oraz Mamoun Lahlimi Alami, Prezez Madaëf

Podpisanie memorandum pomiędzy Club Med i Madaëf w celu ponownego uruchomienia kurortów Marrakech La Palmeraie i Yasmina


Club Med i Madaëf, oddział turystyczny marokańskiego Caisse de Dépôt et de Gestion (CDG), lider inwestycji turystycznych w tym kraju, podpisali 19 października w Marrakeszu plan rozwoju.
Uroczystość zorganizowana w Club Med Marrakech La Palmeraie, który po pandemii ponownie otworzył swoje drzwi 9 października, odbyła się w obecności André Azoulaya, doradcy Jego Królewskiej Mości Króla Mohammeda VI oraz Nadii Fettah Alaoui, Minister Turystyki, Rzemiosła, Transportu Lotniczego i Ekonomii społecznej, Abdellatif Zaghnoun, dyrektor generalny grupy CDG, Mamoun Lahlimi Alami, dyrektor wykonawczy Madaëf i Henri Giscard d’Estaing, prezes Club Med.

Podpisanie tego protokołu jest zwieńczeniem rozmów zapoczątkowanych w 2018 roku i wynika z chęci stron do wykorzystania w szczególności sukcesu Club Med Marrakech La Palmeraie otwartego w 2004 roku.
Wyznacza nową stronę w bogatej i owocnej historii, która łączy Club Med i CDG i przyczyni się do międzynarodowej obecności turystycznej Maroka dzięki pozycji Club Med, światowego lidera w luksusowych kurortach all inclusive.

Projekt remontu i rozbudowy Club Med Marrakech La Palmeraie

To nowe partnerstwo ma na celu utrzymanie istniejącego hotelu Marrakech La Palmeraie i zwiększenie jego możliwości, jednocześnie wzmacniając jego wymiar „rodzinny”.
Aby sprostać oczekiwaniom ekskluzywnej i międzynarodowej klienteli, inwestycja w wysokości 25 milionów euro obejmuje rozbudowę o około 100 dodatkowych pokoi, budowę dużego rodzinnego basenu (z grami wodnymi) oraz Baby Club. Projekt ten obejmuje również renowację Club Med Exclusive Collection „Le Riad”, Spa, restauracji oraz strefy Meeting & Events.
Club Med przedłuża również obecną umowę najmu do 2031 roku.

Projekt renowacji Club Med Yasmina


Umowa pomiędzy Club Med i Madaëf obejmuje również hotel Club Med Yasmina, otwarty w 1970 roku na północy kraju.
Teren posiada doskonałe walory, w tym bardzo piękną plażę na wybrzeżu Morza Śródziemnego, szeroką gamę zajęć sportowych i rekreacyjnych oraz bliskość Europy.
Po gruntownym remoncie w 2011 r. Ta nowa inwestycja w wysokości 3,5 mln euro będzie miała na celu lepsze spełnienie oczekiwań klientów, zwiększenie atrakcyjności kurortu i wydłużenie okresu jego otwarcia.

Rozwój nowego ośrodka wypoczynkowego w Essaouira we współpracy z Grit Real Estate Income Group


Club Med ogłosił, że we współpracy z panfrykańskim funduszem inwestycyjnym Grit Real Estate Income Group wybuduje również nowy ośrodek premium all inclusive w Essaouirze, w który zainwestuje w Maroko około 90 milionów euro.

Dostępny przez cały rok, z 350 pokojami, będzie zawierał przestrzeń Club Med Exclusive Collection.
Ten eko-hotel dla rodzin i aktywnych par zostanie w pełni zintegrowany z otoczeniem, oferując wysokiej jakości doświadczenie turystyczne, łączące wyjątkowe dziedzictwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe, rekreację dla rodzin i szeroką gamę sportów wodnych. Klub Med Essaouira ma zostać otwarty w 2024 roku.
Trzeci port w Maroko, aktywny ośrodek gospodarczy i turystyczny, Essaouira, którego Medina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO od 2001 roku, jest również znanym centrum sztuki. Każdego roku przyciąga wielu turystów i melomanów z całego świata trzema festiwalami muzycznymi, w tym słynnym Gnaoua Festival i World Music.
Zaangażowany w promowanie społeczno-kulturowej autentyczności regionu, Club Med Essaouira będzie drugim przystankiem na torze Marrakesz-Essaouira dla międzynarodowych gości Club Med. Grupa bada obecnie inne destynacje w okolicach Agadiru i okolic Chbiki, aby poszerzyć swoją ofertę o niezapomniane trasy odkrywania bogactw Maroka.


Club Med i Maroko: silne i historyczne korzenie


Projekty te są przedłużeniem bliskich i historycznych więzi, które łączyły Królestwo Maroka i Club Med od 1963 roku, kiedy to ten ostatni po raz pierwszy rozpoczął działalność w Al Hoceima.
Trzy lata później zostały wzmocnione, gdy grupa otworzyła swój pierwszy klub w Agadirze, odgrywając kluczową rolę w rozwoju tego, co stanie się pierwszym ośrodkiem turystycznym w kraju.
W 2001 roku podpisano ważne porozumienie z Marokiem, aby wzmocnić pozycję Club Med jako głównego gracza turystycznego na rynku krajowym. Z tego porozumienia Marrakesz otrzymał ośrodek La Palmeraie w 2004 r. I pierwszą przestrzeń Club Med Exclusive Collection „Le Riad” w 2005 r.
Ogłoszone dzisiaj nowe projekty wzmocnią więzi, utrzymają działalność grupy w Maroku i przyczynią się do dynamiki lokalnej gospodarki, przyciągając nową, międzynarodową klientelę premium oraz tworząc nowe miejsca pracy.

Z okazji tego dnia Henri Giscard d’Estaing, prezes Club Med, powiedział:

Od prawie 60 lat Club Med towarzyszy Maroko w niezwykłym rozwoju turystycznym i zawsze był u jego boku w dobrych i złych czasach. Dlatego cieszymy się, że 9 października ponownie otworzyliśmy nasz Club Med w Marakeszu i przyczyniliśmy się do ożywienia turystyki rodzinnej z korzyścią dla wszystkich marokańskich podmiotów turystycznych.
Ponadto Club Med potwierdził swoje zaangażowanie w Maroko poprzez projekty w Marrakeszu La Palmeraie, Yasmina i Essaouira. Te różnorodne inwestycje pozwolą Club Med jeszcze skuteczniej sprostać oczekiwaniom rodzin i aktywnych par.
W czasie, gdy turystyka przeżywa szczególnie trudny okres, te ogłoszenia symbolizują naszą chęć pójścia naprzód, wzmocnienia silnych i bliskich więzi, które zbudowaliśmy oraz przyczynienia się do międzynarodowej obecności Maroka dzięki naszej pozycji światowego lidera ośrodków premium all inclusive.

Yasmina
Yasmina
Maroko
Marrakesz La Palmeraie
Marrakesz La Palmeraie
Maroko
Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link