fbpx
+48 22 455 38 38
Wyjazd zimą – narty w dobrym stylu

Wyjazd zimą - narty w dobrym stylu

Renomowana, francuska sieć klubów wypoczynkowych

Club Med propaguje sztukę wypo­czywania w pełnej harmonii z na­turą. Klubowe wioski spotkamy w najpiękniejszych zakątkach sze­ściu kontynentów. Filozofia klubu opiera się na radości bycia razem, ze starymi i nowymi przyjaciółmi, propagowaniu aktywnego stylu życia, który jak magiczny balsam zrzuca z nas stresy codzienności. Sama bajkowa sceneria otaczająca starannie wybrane kluby w 35 kra­jach świata niewątpliwie ułatwia wyzwalanie w gościach ukrytej energii, spontaniczności, sympatii do innych, klucz do sukcesu tkwi także w formule prowadzenia klubów i ludziach, którzy na co dzień ją realizują czyli G.O. Gentle Organizers to zarazem gospodarze, animatorzy, instruktorzy, trenerzy sportowi, showmeni, a przede wszystkim przyjaciele, którzy od­krywają przed nami nowy świat doznań i emocji, wyzwalają ukryte gdzieś głęboko w nas talenty spo­rtowe, artystyczne czy też towa­rzyskie. Formuła „total all inclusive” czyli wszystko w cenie zwalnia nas z wszelkich trosk i …dodatko­wych wydatków. Sprzęt sportowy, cała infrastruktura rekreacyjna, korty, baseny, fitness duby, kluby dla dzieci czy dyskoteki są tylko dla nas czyli G. M. – Gentle Members. Kluby słyną też z doskonalej kuchni oraz iście francuskiej umie­jętności zamiany posiłków w wy­darzenia towarzyskie. W klubie się nie jada, w klubie się biesiaduje, co ułatwia też podawane bez ograniczeń doskonałe wino. I tak jest wszędzie, w Club Med na Seszelach i na Karaibach, na Sri Lance i na Mauritiusie. Dla odmiany, zo­stawmy tym razem świat tropików, zajrzyjmy zimową porą do wiosek Club Med we Francji, tu przecież możemy dotrzeć z Polski również własnym samochodem.

Od lat trzech do stu…

Club Med w Alpach Francu­skich posiada ponad 20 swoich wio­sek. Zgodnie z formułą klubu, znajdziemy je w najbardziej ma­lowniczych górskich zakątkach różnych regionów „słodkiej” Francji, od Avoriaz na granicy ze Szwajcarią, Chamonix u podnóża Mant Blanc po słynną Val d’Isere na terenie Espace Killy i olimpij­ski region Trzech Dolin. Jest więc w czym wybierać, ale trzeba pamiętać, że każdy klub ma swo­ją specyfikę. Różni się nie tylko tym, czym Szczyrk od Zakopane­go, czy Podhale od Beskidu, czy­li otoczeniem, usytuowaniem w mających odrębne tradycje, kulturę, folklor czy kuchnię re­gionach Francji. Kluby różnią się takie standardem (ilość trójzębów – odpowie­dnik hotelowych gwiazdek) oraz udogodnieniami dla rodzin z dziećmi. Oznacza to, że siedem z dziesięciu klubów gwarantuje pełną opiekę nad dziećmi np. w Chamonix już dla dzieci w wieku od …czterech miesię­cy!!!, a osiem, prowadzi wliczo­ną już w cenę, dziecięcą szkołę narciarską np. Les Menuires dla maluchów w wieku od trzech lat, La Plagne od czterech lat. Co ta­ka opieka znaczy dla młodego małżeństwa, które chce trochę ra­zem poszaleć na stoku nie tyl­ko, tłumaczyć już nie trzeba, tym bardziej, że dziecko jest pod świetną, fachową opieką, a po ty­godniu szusuje na stoku nawet le­piej od rodziców. Dzieci od lat czterech mogą też uczyć się pły­wać, grać w tenisa, mają nawet szkółkę cyrkową, od lat sześciu uczą się judo i…łucznictwa. Czy można się dziwić, że niektórym małym klubowiczom wcale nie pilno wracać pod skrzydła rodzi­ców. Klub gwarantuje opiekę i zajęcia dla dzieci codziennie od godziny 8.30 do 21.30.

W tym czasie możecie sami uczyć się lub doskonalić umiejęt­ności narciarskie z instruktorem, poznać modną acz niełatwą sztu­kę snowboardingu lub relakso­wać w klubowym basenie z wi­dokiem na góry. We wspomnia­nym La Plagne czeka na was mnówstwo wyciągów i Snowpark od Cham­pagny do Montchavin czyli trasy dla nowicjuszy i dla koneserów o różnicy wysokości od 1250 do 3250 m n.p.m.

Narty, hulanki, swawole

Kilka klubów alpejskich nie zapewnia jednak opieki dzie­ciom. Są to Arcs Extreme, Meribel Val Thorens Sensation i Val d’Isere. Nasta­wione są raczej na pary i gości singlowych, którzy z pewnością znajdą tu nowych przyjaciół i wiele atrakcji, nie tylko na sto­kach.

Arcs Extreme stanowi kompleks trzech stacji położony naprzeciw Masywu Mont Blanc. Tereny są tu różnorodne, a trasy narciarskie o różnicy poziomów 2000 me­trów i łącznej długości 150 km. Club Med Arcs Extreme prowadzi naj­większą w sieci Club Med szkołę snowboardingu. Specjalnością klubu jest też taras z widokiem na Mont Blanc, gdzie po nartach wy­pija się filiżankę gorącej czekola­dy, grzane wino czy aperol. A po kolacji czas na szaleń­stwa w klubowym night clubie.

Meribel Aspen Park znajduje się w największym kompleksie narciarskim świata Trois Vallees obejmującym powierzchnię po­nad 400 km kw. Do wyboru 700 km tras! Otoczona trzema lo­dowcami pobliska Val Thorens jest najwyżej położoną na świe­cie stacją narciarską – 2300 m n.p.m, sezon trwa tu do maja, a na lodowcach można jeździć nawet latem. Sama Meribel, ser­ce trzech dolin, słynie z pięknej drewnianej architektury i miana głównej stacji olimpijskiej w cza­sie igrzysk w Albertville. Club Med Meribel, mający standard czterech trójzębów, wystrojem nawiązujący do drewnianej ar­chitektury miasteczka prowadzi także, oprócz zjazdowej, szkółkę narciarstwa biegowego.

Val d’Isere doskonale znana jest miłośnikom i kibicom na­rciarstwa alpejskiego z zawodów Pucharu Swiata, co dla tej miejscowości stanowi tez świetną re­klamę. Sam rejon Val d 'Isere na­zywa się Espace Killy, ku pamię­ci największego francuskiego na­rciarza. Obejmuje obszar ponad 100 km kw. z doskonalą infra­strukturą i wyciągami na wyso­kość 3550 m n.p.m. Klub zlokalizowany jest na wysokości 1850 In n.p.m, u pod­nóża stoków narciarskich, a od sa­mego kurortu dzieli go dwudzie­stominutowy spacer. Nie jest to daleko, ale nie tak łatwo klub opu­ścić wieczorową porą skoro kusi w nim kuchnia francuska z dosko­nałym fondue, włoska, przysmaki z grilla i własny night Club, gdzie G.O. potrafią rozkręcić na całego każdą zabawę. Minio to, nie­których wabi stary, poczciwy ku­rort i kosmopolityczne towarzystwo przesiadujące w licznych knajpkach. Ku pamięci kibiców dodajmy, że w obecnym sezonie alpejskim światowa czołówka na­rciarska spotyka się tu na zawo­dach w ramach Puchani Świata w grudniu. Dla wielu narciarzy sam dojazd w Alpy jest też dosko­nałym pretekstem do smakowania kultury francuskiej, odwiedzin uroczych zabytkowych średnio­wiecznych miasteczek, zamków, katedr, nie mówiąc już o wizycie w samym Paryżu.

Szkółki narciarskie w Alpach

Wszystkie alpejskie Club Med prowadzą szkółki narciarskie o różnym poziomie zaawansowa­nia dla dorosłych, a osiem z nich także dla dzieci w różnym wieku. Nauka i karnety wliczone są w cenę pobytu. Sprzęt narciarski nie jest w Club Med wliczony w cenę, ale można go bezpośrednio na miejscu wypożyczyć. Zgodnie z umowa­mi z firmami Rosssignol i Salo­mon wypożyczalnie klubowe oferują najnowszy sprzęt obu tych firm za dodatkową opłatą.
Sprzęt najlepiej jest zarezer­wować wcześniej razem z poby­tem żeby po przyjeździe już czekał na nas gotowy w szafce!

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link