fbpx
+48 22 455 38 38
Wakacje pełne radości z życia

Wakacje pełne radości z życia

Wakacyjne pomysły na wypoczynek w rodzinnym gronie wcale nie są łatwą sztuką. Z Club Med możemy udać się aż na sześć kontynentów, ale nasza stara , poczciwa Europa wiosną i latem oferuje także magiczne miej­sca, do których dotrzemy łatwiej i taniej niż na Bora Bora.

Czy lubicie południowe wyspy? Kto nie marzy o ich romantycznej scenerii, przytulnych zatoczkach ocienionych skałami prosto wcho­dzącymi do morza, kąpieli w kry­stalicznie czystej morskiej wodzie ? Są bliżej niż myślicie… zaledwie 160 kilometrów na północ od zatło­czonych Aten lądujemy na sielan­kowej wyspie Eubea, w Club Med Gregolimano i …z marszu możemy się stać na­rciarzami wodnymi. Klub słynie z tego, że młodzież już od ośmiu lat może zgłębiać tu tajniki tej zabawy. Równie malowniczą wyspą jest Kos położona na Morzu Egejskim między wyspami Rodos i Samos, na przeciwko tureckiego kurortu Bodrum, blisko słynnej Troi. Tu też ulokowała się wioska Club Med -w sumie jest ich w Grecji kilka; każda niepowtarzalna w swoim ro­dzaju. Wiatry, które gnały Odyse­usza wracającego z wyprawy do Troi tutaj na Kos, służą wielbicie­lom windsurfingu i żeglowania. Tutejsza wioska jest idealna do na­uki i uprawiania tych sportów, tu tatusiowie, pasjonaci żagli mogą z pomocą G.0 wprowadzać synów w tajniki korzystania z siły wia­trów. W trakcie pobytu można też popłynąć na opasaną starymi mura­mi obronnymi joannitów wyspę Rodos czy też zaliczyć tureckie wybrzeże Azji Mniejszej. W pobli­skiej Turcji idealny na rodzinny pobyt jest Club Med Palmiye, nad Morzem Sródziemnym w pobliżu Antalyi. Flota klubowych ża­glówek, katamaranów, kajaków i desek windsurfingowych z facho­wą opieką instruktorską daje nieo­graniczone możliwości morskich uciech. Trzy klubowe restauracje gwarantują, że największy wilk morski nabierze sił po walce z Posejdonem. A któregoś dnia – dla odmiany – warto zapuścić się w dzikie góry Taurus, które otaczają wybrzeże Antalyi.

Do europejskich wiosek Club Med można też wybrać się wła­snym samochodem planując sobie na trasie ciekawy program tury­styczny. Coraz więcej polskich tu­rystów znowu decyduje się na urlop w przepięknej Prowansji. Na zachód od Nicei, w oliwnym gaju spotkacie nową wioskę rodzinną Club Med Opio. To prawdzi­wa wioska dla miłośników natury i sportów.
Przed nami najlepsze pola golfowe, tenis, szkoła cyrkowa z cirque du soleil i możliwość facynują­cych wypraw.  Jest to dobry pomysł na rodzinne wakacje, tym bardziej , że zaplecze  rekreacyjno-sportowe klubu jest bardzo bo­gate i jak w każdym klubie obowiązuje formuła „wszystko w cenie”.

W miarę jak przybywa nam do­brych samochodów rośnie popu­larność rodzinnych wypraw samo­chodowych do Włoch. A może za­miast zwykłego hotelu czy aparta­mentów , zdecydowanie ciekawiej będzie wybrać jako punkt docelo­wy któryś z włoskich Club Med. Jedną z największych wiosek Club Med jest Kamarina , na połu­dniu Sycylii. To idealny cel na uwieńczenie zwiedzania półwyspu Ape­nińskiego i nieszablonowy wypo­czynek. Zacznijmy może od kuch­ni… jest tu aż pięć restauracji , w tym jedna wyspecjalizowana w kuchni włoskiej i jedna w daniach z ryb i owoców morza oraz grill na plaży. Ale nie obawiajmy się o li­nię, jest gdzie spalać nadmiar ka­lorii. Teren klubu jest tak duży, że dzieci w różnych grupach wieko­wych mają swoje „prywatne klu­by” z własnymi, oddzielnymi ba­senami. Klub posiada at 28 wła­snych, oświetlonych kortów tenisowych i własny salon piękności.  Sporty wodne, ziemne, rolki, ro­wery, łuki – sprzęt i instruktorzy zawsze w cenie pobytu, trzeba wszystkie­go spróbować! A gdy wspomni­my o takich miłych okolicznych miejscach, jak malownicza Taor­mina, miejsce włoskich festiwali filmowych, wulkan Etna czy sta­rożytne Syrakuzy. Jedynym naszym problemem będzie jak tu dozować sobie te wszystkie przyjemności i ustawić „grafik zajęć”.

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link