fbpx
+48 22 455 38 38
Wakacje dla dorosłych

Wakacje dla dorosłych

Tym razem nasza wędrówka po Club Med prowadzi trochę in­nym tropem. Pisaliśmy ostatnio o tych klubowych wioskach, które stworzyły idealne warunki wypo­czynku dla najmłodszych podróż­ników w zacnym wieku od 4 miesięcy począwszy; maluchy mają już nawet swoje wakacyjne baby cluby. Wędrowaliśmy po klubach idealnych dla całej rodziny, w których nawet sześciolatek, nic mówiąc już o nastolatkach, może zostać mistrzem w pływaniu, tenisie, nurkowaniu, judo, jeździe na nartach wodnych i wielu innych sportach, podczas gdy mama ma czas na streching i salon piękno­ści, a tatuś dla odmiany gra w teni­sa albo w golfa. Nadszedł czas na propozycje Club Medu dla zakochanych i tych, którzy jeszcze są wolni, ale … uwielbiają nowe znajomości.

Gorączka sobotniej nocy
Pamiętacie młodego Johna Travoltę? Ach, co to był za prze­bój… sobota to na całym świecie po szkole, po pracy. Któż nie ma­rzy o szalonym weekendzie, w którym jest czas na taniec, na pla­żowe popisy windsurfingowe, na iskrę szaleństwa i intymną randkę przy świecach’? Ktoś powie: wszystko na raz? To niemożliwe, tak tylko na filmach! A ja wam mówię, że jest to możliwe w prawdziwym życiu; bylem, wi­działem, może tylko trochę mało spałem. Co prawda, nikt nikogo nie zmusza do skakania w rytm merenge do rana, ale dlaczego nie… A że rano kusi morze, plaża, ekscytujące sporty, któż by odsypiał!? I to się nazywa aktywny wypoczynek -najważ­niejszy aspekt filozofii Club Med, filozofii bez wyjątku dla wszyst­kich, bez przymusu, ale z wewnę­trznej atawistycznej potrzeby ruchu w otoczeniu przyjaciół i natury. Ta formuła obowiązuje we wszystkich wio­skach na sześciu kontynentach i ko­rzystają z niej w pełni i młodzi, i starzy, ostatecznie średnia wieku klubowicza wynosi 38 lat.

Klubów wyłącznie dla singli są na świecie trzy. Przyjeż­dżają tam ludzie z całego świata, by uprawiać sporty, bawić się, ale przede wszystkim po to, by za­wrzeć nowe znajomości. Około 15 lat temu przepiękny Club Med Les Boucaniers na Martynice stał się Mekką młodych yuppies z Nowe­go Yorku. Przyjeżdżali młodzi, bogaci pracoholicy z Wall Street. Ludzi wyjeżdżających samotnie jest co­raz więcej -pracoholicy nic mają­cy czasu, by znaleźć lub utrzymać partnera, samotni z wyboru, cieka­wi świata i ludzi.

Zatańczyć zorbę z Afrodytą

Wielki mistrz Federico Fellini mawiał, że „każdy człowiek, żyje w świecie swojej wyobraźni, ale większość ludzi tego nie rozu­mie”. Grecja jest krajem, w którym można to zrozumieć i trze­ba folgować swojej wyobraźni, swoim zmysłom, emocjom. W greckim słońcu rodziła się mitolo­gia, kanony piękna, filozofia łą­cząca rozwój ducha i ciała. Te wartości są nadal wszechobecne w pejzażu greckich wysp, w dźwię­kach słynnej zorby Mikisa Theo­dorakisa, w smaku retsiny -ży­wicznego wina. Tu możemy zrzu­cić gorset obowiązków i nawyków codzienności, które nieustannie narzuca nam nie lubiana przez Zeusa, Erosa i Dionizosa Ananke – bogini konieczności.

Odrzućmy koniczność i pyta­nie, którego tak nie lubił Grek Zor­ba: „po co?”; ono zabija spontaniczność. Dlatego nasze kroki pro­wadzą najpierw na grecką wyspę Korfu, do wioski Club Med w Ipsos. Tu niepodzielnie panuje duch starożytnej Grecji. Mie­szkamy jak najbliżej natury, w domkach w nadmorskim gaju, mamy przestrzeń, morze, doskonałe jedzenie, wino i entuzja­stycznych G.O. -Gentle Organi­zers, gospodarzy klubu. Oni wpro­wadzą nas w tajniki jazdy na na­rtach wodnych ze slalomem, że­glowania, nurkowania, tenisa i tańca. Club Med Ipsos słynie z na­uki tańców latynoamerykańskich i rock’n’rolla. A wieczorem i w no­cy w nadmorskim klubie tańczy się wszystko, aż do rana, z nie­odłączną grecką zorbą, czyli naj­bardziej znaną na świecie wersją tańca sirtaki. Przyjeżdżajcie tu we dwoje, z przyjaciólmi lub dla odmiany solo, samotnie, singlo­wo, poznacie tu nowych przyja­ciół. A gdy rzuci na was urok Afrodyta, podejmijcie to wyzwa­nie, jesteście przecież w Grecji.

WŁOCHY

– Sycylia Cefalu – luksusowe domki na wybrzeżu Morza Tyrreńskiego między Pa­lermo a Messyną, basen, korty tenisowe, sporty wodne, boiska i nocny klub pod gołym niebem czynny do rana.

KARAIBY

-Tourquoise na wyspach Turks & Caicos na pld.- wsch. od Bahamów, cztery trójzęby, słynie z nauki nur­kowania na każdym poziomie, szkoły akrobacji na trapezie, spo­rtów wodnych, karaibskich drin­ków i tańczenia do upadłego nad samym morzem.

We wszystkich Club Med obo­wiązuje formuła total all inclusive – wszystko w cenie, czyli pobyt, wyżywienie, wi­no, drinki, napoje bez ograniczeń, w tym wszystkie wymienione atrakcje np. szkoła tańca, nauka nurkowania, windsurfingu, jazdy na nartach wodnych i wstęp do nocnego klubu.

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link