fbpx
+48 22 455 38 38
Sportowy wypoczynek

Sportowy wypoczynek

Bezpowrotnie raczej minęły cza­sy, gdy oznaką człowieka sukcesu był jego brzuszek. Znacznie lepiej wi­dziana jest obecnie zdrowa, wy­sportowana sylwetka, a coraz więcej ludzi przykłada wagę do zdrowego odżywiania i aktywnie spędzanego czasu na łonie pięknej, czystej natury.  Nic więc dziwnego, że zmienił się również pogląd na sposoby wypoczynku. Nie chodzi już o sam wygląd choć oczywiście dla firmy ważne jest, by jej pracownicy budzili za­ufanie w każdym szczególe, także w wyglądzie. Chodzi też o to, by pracownik był faktycznie zdrowy. Stąd idea aktywnego wypoczyn­ku propagowana coraz częściej przez szefów firm zachęcających swych podwładnych do wyjazdów tam, gdzie idea ta może być zrea­lizowana. Jest ona realizowana przez coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, ale najwcześniej jej doniosłość pojęli i wprowadzili w tycie założyciele Club Med. Nazywany często „Największym Klubem Sportowym Świata” miał u podstaw swego działania zawsze styl życia w zgodzie z naturą, połączony z aktywnym wypoczyn­kiem i poszukiwaniem radości z uprawiania sportu.

W ponad 70 klubach na całym świecie można korzystać z 800 kortów tenisowych, 1100 ża­glówek, 1.400 desek do windsur­fingu, 12.000 dołków na polach golfowych. Wybór należy do go­ścia. Pamiętać trzeba jednak o tym, że pobyt w Club Med. to nie wczasy dla zwolenników leniu­chowania pod palmami i przecze­kiwania od posiłku do posiłku. Owszem, są tu wspaniałe miejsca do wypoczynku, ale spróbujmy wypoczywać aktywnie, wyżyjmy się sportowo, jeśli jest ku temu tak wyjątkowa okazja.

SPORTY WODNE

Club Med to raj dla miłośni­ków sportów wodnych. Nigdzie nie spotkamy tak bogatej i różnorodnej oferty. Co warte pod­kreślenia, korzystanie z tych przy­jemności, naukę pod okiem in­struktorów mamy wliczone w cenę pobytu. Tak więc zdarza się, że podczas pierwszego razu w Club Med uczymy się windurfingu, a potem wracamy tu nie tylko z sentymentu, ale i ze sportowym zacięciem. W klubach jest duży wybór żaglówek, katamaranów, kajaków, motorówek do nart wod­nych. Jest sprzęt do nurkowania oraz możliwość uprawiania naj­przeróżniejszych sportów od water polo do aquarobicu (gimnastyka w wodzie). Sprzęt i instruktorzy są do naszej dyspozy­cji cały dzień, do utraty tchu.

SPORTY ZIEMNE

Od paru lat prawdziwym hitem i sportem zdobywającym coraz większą popularność jest golf, za nim oczywiście tenis ziemny- w każdym klubie jest dostateczna ilość kortów (od kilkunastu np. w Kamarino na Sycylii jest 28) i sprzęt oraz instruktorzy. Oprócz tego liczne siłownie, boiska do ko­szykówki, siatkówki i piłki nożnej. Codziennie rozpisywany jest pro­gram zajęć gimnastycznych – za­wsze ok. 10 typów; aerobic, cal­lentines, crossfit. W ramach oddechu bardziej stateczne sporty jak np. łucznictwo. Oferta sportowa jest tak obszerna, iż nie sposób wszy­stkiego zasmakować jednego dnia. Raz w tygodniu urządzany jest Olympic Day. Jest to dzień naj­dziwniejszych, śmiesznych kon­kurencji, w których jednakowe szanse mają lepiej i gorzej wy­sportowani. Pod koniec tygodnia odbywa się ceremonia wręczenia medali zwycięzcom regat, po­szczególnych konkurencji Olym­pic Day i tym, którzy najpilniej uczęszczali na dane zajęcia. Na­gradzane są największe postępy poczynione w tygodniu.

Nie ma drugiego takiego ośrodka, w którym mielibyśmy możliwość tak pełnego uprawia­nia tak różnorodnych sportów bez dodatkowej dopłaty. Tak więc je­śli podczas wakacji poszukujecie okazji do aktywnego spędzenia czasu wybór jest jeden – właśnie Club Med.

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link