fbpx
+48 22 455 38 38
Pięć miejsc do zwiedzania w Chinach

Pięć miejsc do zwiedzania w Chinach

Chiny są wielkie, egzotyczne i różnorodne. Tyle wie o nich chyba każdy. Zainteresowanie tym krajem jest coraz większe. Myślisz o tym, aby tam pojechać? Zatem powinieneś wiedzieć, co zobaczyć. Oto subiektywna lista pięciu ciekawych miejsc, które musisz koniecznie zwiedzić, jadąc tam na wakacje!

Pandy w Chengdu

Chengdu jest stolicą dzielnicy Sychuan, na południowym zachodzie kraju.  Właśnie tam, w nowoczesnym rezerwacie pand wielkich zostały stworzone najlepsze, komfortowe warunki sprzyjające wychowaniu nowych osobników, o czym świadczy między innymi duży plac zabaw. Pandy wielkie żyjące w niewoli bardzo trudno się rozmnażają. Przyjście na świat nowego osobnika to wydarzenie niezwykłe, dziejące się raz na parę lat, dlatego warunki życiowe są tutaj nadzwyczaj istotne. Przy tym nie bez znaczenia jest także sposób długoterminowego myślenia Chińczyków. Najlepszym dowodem na to jest program wolontaryjny, gdzie zatrudniają również wolontariuszy o odmiennej karnacji oraz mentalności niż azjatycka, i to w konkretnym celu. Ma to sprawić szybsze przyzwyczajanie się pand do życia w innym środowisku, jakim jest zoo na innym kontynencie. Pozwala to uniknąć problemów związanych z ewentualnym szokiem po tak wielkiej zmianie. Oczywiście to już atrakcja bardziej dla tych którzy wybierają się do Chengdu na dłuższy czas, ale jedna wizyta tam w porze karmienia, czyli w godzinach porannych, może do tego zachęcić każdego. Te małe istoty zachowują się jak słodkie dzieciaki. Są ulokowane na granicach miasta, zatem czas podróży może być znaczący, ale warto choć raz wcześniej wstać aby je odwiedzić.

Pałac cesarski w Pekinie

Wspomina się to miejsce jako „Zakazane miasto”, a nazwa wskazuje na to, że w czasach jego powstania dostęp do niego był zabroniony. Słowo „miasto” przyjęło się ze względu na rozmiar terytorium oraz samego obiektu. Pałac złożony z wielu budynków, a do niektórych tylko częściowo można wejść. Największą swobodą cieszą się parki. Polecam tę całodobową wyprawę wszystkim tym, którzy chcieliby poznać historię tak wielkiej dynastii. Warto jednak pamiętać, że w tym kraju do dziś panuje wielka cenzura zabraniająca przekazanie informacji poza kraj.

Plac Tienannmen

Inaczej zwany jest Placem Niebiańskiego Spokoju. Znajduję się on w sąsiedztwie Pałacu cesarskiego, w centrum Pekinu. Upamiętnia słynną masakrę wykonaną na studentach w 1989 roku. Ten, kto wybierze się na spacer przez ten park, ma szansę poczuć siłę tamtejszej władzy wtedy i dziś, co z pewnością skłoni nas do refleksji i pozwoli docenić wolności, który możemy się cieszyć.

Armia terakotowa i wielki mur

Obydwie te budowle są arcydziełem ludzkości. Są standardowym kierunkiem wycieczek z udziałem wielkiej ilości turystów. To daje poczucie bezpieczeństwa, ale warto także pójść na spacer oddzielnie. Wielki Mur Chiński pełnił rolę zabezpieczającą przez najazdami, ale również miał duże znaczenie handlowe.

Nasze hotele w Chinach

Sanya

Club Med Sanya znajduje się na wyspie Hainan, u wybrzeży Hongkongu. Ten kulturowy tygiel na Morzu Południowochińskim, znany jako „Hawaje Orientu”, cechuje tropikalny klimat, turkusowa woda i bujna przyroda. To doskonałe miejsce na  egzotyczne wakacje rodzinne, przygody z przyjaciółmi oraz romantyczne wyjazdy do Chin.

Chiny

Sanya

Guilin

Znajdujący się na terenie skansenu w południowo-zachodnich Chinach, otoczony mglistymi górami, Club Med Guilin roztacza się przed Tobą jak piękny sen. Naucz się Tai Chi, zwiedzaj pola ryżowe i delektuj się tradycyjną kuchnią chińską. Ten hotel all inclusive jest idealny na pełne przygód wakacje pośród pięknej natury, wycieczki do miejsc antycznej kultury i wellness w kontynentalnych Chinach.

Chiny

Guilin

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link