fbpx
+48 22 455 38 38
Na wakacje do Grecji

Na wakacje do Grecji

Mitologia i antyczne budowle, malownicze, różnorodne kra­jobrazy, wspaniała zielona wegeta­cja i słynna śródziemnomorska kuchnia. Większość polskich tury­stów wybiera którąś z najpopular­niejszych wysp, aby spędzić tam sportowy czy rodzinny urlop.

Taka jest na przykład Kreta, z rozwiniętą turystyczną infrastruk­turą, ładnymi plażami i licznymi rozrywkami, czy Rodos z uroczym starym miastem i romantyczną Do­liną Motyli.

Do bardziej „szykownych” zali­czamy Korfu — idylliczne bujne krajobrazy z kilkusetletnimi oliw­nymi i piniowymi gajami, auten­tyczne greckie wioski i małe za­toczki z kryształową wodą jak Er­mones czy Glefada ze słynną Złotą Plażą zadowolą najbardziej wyma­gających. Liczne tawerny, kafenio­ny i sklepy zapewniają urozmaico­ne dni. Na północy wyspy, jej bar­dziej dziewiczej części zdziwi nas prawie wydmowy charakter plaż, nietypowy dla reszty kraju.

Różnorodny charakter mają Chalkidiki — jej „trzy palce” to nie tylko niezrównane pejzaże jeszcze dzikiej natury, klasztorna góra Athos i oaza spokoju na cichej wy­spie Amouliani.

Znana turystom jest Kassandra, pagórkowata i gościnna dla mniej­szych i większych jachtów, pulsują­ca nocnym życiem w miasteczku portowym Kalithea; ze świetnych szlaków wycieczkowych i samot­nych zatoczek słynie cicha Sithonia.

Bardzo godna polecenia jest „najpiękniejsza z Dodekanezu” sportowa wyspa Kos, warto ją zwiedzić będąc na Rodos, to autentyczny raj dla windsurferów i miłośników nart wodnych. Większość z nich bardzo sobie ceni nieznaną —bo prawie niezabudowaną tury­stycznie wyspę Eubea, prawdziwą mekkę dla żeglarzy i kochających prawdziwe wyzwania narciarzy wodnych.

Ma tu swoja siedzibę (i świetną trasę slalomową!) jeden z bardziej znanych resortów Club Med.

Wszystkim tym, którzy znają grecką kuchnię we francuskim wydaniu Club Med, nie trzeba już więcej zdradzać: największe oliwki, faszerowane warzywa, sa­łaty z owczym serem, suflaki, pa­stitsio, kefkedes, wonne i aroma­tyczne przysmaki greckiej kuchni przyprawiają każdego o zawrót głowy. Wieczorem przy barze można podziwiać występy i koncerty na żywo na swieżym powietrzu.

Wszystkim tym, którzy wybie­rają sportowy wariant wakacji —polecamy bez namysłu typ wakacji klubowych — w cenie mamy sport i sprzęt, instruktaż prowadzony przez wielojęzycznych GO’s, opiekę nad dziećmi w mini-klu­bach, świetną kuchnię w kilku re­stauracjach do wyboru, francuskie i greckie wino, wieczorem masę atrakcji, taniec, teatr czy klub noc­ny. To wszystko w cudownym Gregolimano, położonym na końcu prywatnego cypla przy pachnącym lesie i plaży.

Grecja — to przede wszystkim też cudowny klimat! Pod koniec października temperatura powie­trza wynosi na wyspie Kos średnio 26 stopni C, woda prawie tyle samo.

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link