fbpx
+48 22 455 38 38
Na katamaranie z Emilio

Na katamaranie z Emilio

Na katamaran pierwsza wsiadła Joanna, ja usadowiłam się przy Emilio. Fala na morzu była spora i od razu zaczęły nas zalewać bryzgi wody. Emilio dał znać żeby usiąść po lewej stronie, tuż przy nim. Ma­ksymalnie odginał się do tylu i po­ciągał linkę tak, że katamaran sta­wał niemalże dęba. Trzymałyśmy się kurczowo za liny, słona woda wdzierała nam się do oczu, nosa i do ust. Po paru minutach przesiedliśmy się wszyscy na prawą stronę.
Włoski temperament Emilia dawał znać o sobie, cieszył się z naszych przerażonych min i z okrzyków mamma mia. Zapytałam Joanny czy daleko do brzegu. – Nic nie wi­dzę, odpowiedziała, bo mam zamknięte oczy. – Pływasz, spytała Joanna, prawie wcale, ale mam ka­pok wiec raczej nie utonę. – Nastęnego dnia, gdy wsiadałyśmy do ka­tamarana, na wodzie nie było śladu fali, a Emilio dokonywał cudów byśmy posuwali się do przodu. – Wo­lę fale i emocje, powiedziała Joan­na. trzymam kciuki za wiatr i … skok adrenaliny, dorzuciłam. Przygoda z katamaranem to jedna z wielu wodnych atrakcji jakich możemy zasmakować w Gregolimano. Ta wioska, Club Med leży na Wyspie Eueba w odległości 160 km od Aten. Jak pozostałe kurorty Club Mediterance rozpościera się nad pia­szczystą plażą i krystalicznie czystą. wodą Morza Śródziemnego. Pora­stają ją piniowe lasy i wiecznie zie­lona roślinność. Jest idealna na wy­poczynek dla rodzin z dziećmi. W polowie września maluchów było tutaj niewiele, ale w sezonie (lipiec, sierpień) stanowią wraz z rodzicami główną klientelę Gregolimano. Dzieci od 4 miesięcy do 17 lat mają swój własny plac zabaw, takie mini miasteczko i wydzieloną część plaży gdzie jest najpłytsza woda, chodzą do swoich restauracji i kąpią się w swoich basenach. Stałą opiekę sprawują nad nimi G.O (Gentelmen Organizer), którzy są animatorami dziecięcych zabaw, gier, konkursów i rozrywki od rana do wieczora. Podczas wspólnych zajęć dzieci uczą się sportów, języków, próbują też zdolności aktorskich, uzdolnień muzycznych czy tanecznych. Zasadą jest, że dzieciaki w Familly Club są najważnitjsze, choć rodzice też czu­ją permanentne zainteresowanie swoją osobą, stosownie do zasady Club Med, ty odpoczywasz, my się staramy umilać pobyt i dawać dużą dawkę sportu, gimnastyki, czyli ak­tywnego i zdrowego wypoczynku. Specjalnością Gregolimano są narty wodne, połączone z nauką dla tych, którzy nie zasmakowali jeszcze tego wspaniałego sportu, nurkowanie, windsurfing, żagle, motorówki, ka­tamarany. Kto chce leniuchuje na piasku w temperaturze 30 i więcej stopni. Po południu na plaży odby­wają się happeningi a G.O. roznoszą owoce. Dzień dobrze jest zacząć od gimnastyki na tarasie, do wyboru jest aerobic, step, calanetic. Piękna Stefania, G.O. od gimnastyki, daje w kość, ale gdy się patrzy na jej deli­katne muskuły, sprężynujące w takt muzyki, to chce się samemu dobrze wyglądać i mieć, podobnie jak ona, wspaniałą kondycję. Wieczorem, podczas rewii w amfiteatrze Stefania tańczy kankana i śpiewa z pro­miennym uśmiechem. Posiłki jada się w restauracjach znaj­dujących się na tarasie albo pod go­łym niebem. Każdy wieczór to de­gustacja innej kuchni narodowej. Podczas pobytu w Gregoli­mano możemy spędzić wieczór w greckiej tawernie, spróbować też smakoły­ków kuchni włoskiej, francuskiej, marokańskiej. Był też wieczór ryb­ny z małżami, krewetkami, kawiorem, wędzonym łososiem i innymi frutti di mare.

Wspólne biesiadowanie, poza doznaniami smakowymi, ma też jeszcze i tę zaletę, że daje możliwość poznania innych ludzi. Preferowany język w Club Med to francuski, choć ktoś kto zna angielski też tu so­bie świetnie da radę. Wieczór jest przeznaczony na różnego rodzaju show. Kabaret francuski, piosenki z lat sześćdziesiątych, re­wię. Zawsze jest dyskoteka, też bę­dąca swego rodzaju show, gdzie wszyscy tańczą i śpiewają crazy sings, są też codzienne koncerty muzyki poważnej, słuchane na plaży. Można mie­szkać w luksusowych hotelach, bungalowach i w chatkach poline­zyjskich. idealnie wplecionych w otoczenie. W każdej wiosce, w 32 krajach świata, na sześciu kontynentach Club Med. zapewnia raj na ziemi, z dużymi i bardzo dużymi zniż­kami dla dzieci!

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link