fbpx
+48 22 455 38 38
Jak przygotować dzieci na wyjazd zagraniczny?

Jak przygotować dzieci na wyjazd zagraniczny?

Decydując się na zagraniczny wyjazd z dzieckiem, konieczne będzie zwrócenie uwagi na wiele istotnych kwestii. Będziesz w tym wypadku zmuszony dopełnić kilku formalności. Aby podróż przebiegła bez przykrych niespodzianek, z dzieckiem warto porozmawiać o wszelkich ewentualnościach i przedstawić, jak będzie ona wyglądała i co będzie je czekało na miejscu. To normalne, że przed wyjazdem za granicę z dzieckiem masz obawy. Sprawdź, co jest najważniejsze w ramach tytułowych dylematów.

Wyjazd zagraniczny z dziećmi – formalności

W ramach formalności jako rodzic przed wyjazdem z dzieckiem za granicę będziesz musiał:

  • wyrobić dziecku paszport
  • w ramach wyjazdu z dzieckiem do krajów w strefie Schengen wyrobić wystarczający dowód osobisty
  • wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego
  • posiadać zgodę drugiego z rodziców dziecka, jeśli sam wyjeżdżasz z dzieckiem

Za granicę z dzieckiem – jak je spakować?

Pakowanie to ta część zagranicznych podróży, której warto poświęcić nieco więcej czasu. Aby wszystko dopięte było na ostatni guzik, o niczym nie zapomnieć i mieć spokojną głowę przydaje się sporządzenie listy rzeczy, które trzeba spakować dziecku. Najważniejszy w tym wypadku jest złoty środek, czyli rozsądne spakowanie ubrań dziecka. Wyjeżdżając z dzieckiem na letni urlop, zupełnie niepotrzebne jest zabieranie mnóstwa odzieży. Za granicą bez problemu kupimy dodatkowy t-shirt czy też letnią sukienkę.

Dziecko na wyjeździe zagranicznym – co z lekami, apteczką i szczepieniami?

Przed zagranicznym wyjazdem warto udać się z dzieckiem do lekarza pediatry i powiedzieć gdzie wyjeżdżasz. Pediatra zwróci Ci zapewne uwagę, co powinieneś wiedzieć na temat innego klimatu. Być może również zleci dziecku dodatkowe potrzebne szczepienie. Nie zapominaj o tym, aby mieć przy sobie leki, które dziecko stale bierze oraz środki pierwszej pomocy. Decydując się na wyjazd za granicę z dzieckiem, należy przygotować się od A do Z, ale też zachować w wielu kwestiach zdrowy rozsądek.

Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link