fbpx
+48 22 455 38 38
Nowa strefa rodzinna w Marrakech La Palmeraie

Nowa strefa rodzinna w Marrakech La Palmeraie

Club Med i Madaëf zainaugurowali nową przestrzeń rodzinną, Le Ksar, w Club Med Marrakech La Palmeraie

Od lewej do prawej: Ghizlane Khaloufi, Dyrektor Generalna Delegowana ds. Finansów i Zasobów w Madaëf, Imad Barrakad, Dyrektor Generalny SMIT, Fatim-Zahra AMMOR, Minister Turystyki, Rzemiosła oraz Gospodarki Społecznej i Solidarnej, Henri Giscard d’Estaing, Prezes Club Med, Farid Chourak, Wali Marrakeszu.

Henri Giscard d’Estaing, Prezes Club Med, oraz Madaëf zainaugurowali w czwartek 16 maja nową przestrzeń rodzinną, Le Ksar, znajdującą się w sercu Club Med Marrakesz Palmeraie. W wydarzeniu wzięło udział wielu wybranych przedstawicieli, decydentów, partnerów, inwestorów, osobistości i mediów.

Oficjalna inauguracja odbyła się w obecności:

Pani Fatim-Zahra AMMOR, Minister Turystyki, Rzemiosła oraz Gospodarki Społecznej i Solidarnej
Pana Farida Chouraka, Wali Marrakeszu
Pana Samira Goudara, Prezydenta regionu Marrakech-Safi
Pani Ghizlane Khaloufi, Dyrektor Generalnej Delegowanej Madaëf
Pana Imada Barrakada, Dyrektora Generalnego SMIT
Po 16 miesiącach prac i inwestycji o wartości około 210 milionów dirhamów (około 20 mln €), Madaëf i Club Med zainaugurowali w czwartek 16 maja nową „Oazę Rodzinną”: Le Ksar. Z tej okazji Fatim-Zahra AMMOR, Minister Turystyki, Rzemiosła oraz Gospodarki Społecznej i Solidarnej, skomentowała:

„To rozszerzenie jest silnym sygnałem, który pokazuje zainteresowanie inwestorów i międzynarodowych marek naszą destynacją. Zakwaterowanie stanowi prawdziwe wyzwanie w planie działania turystyki na lata 2023-2026, zwłaszcza w kontekście wymagań wynikających z dużych wydarzeń, które Maroko zamierza zorganizować. Konieczne jest zatem zwiększenie naszych zdolności przyjmowania gości i w pełni angażujemy się w wspieranie inwestycji wpisujących się w tę perspektywę”.

Club Med i Madaëf: dziedzictwo historycznego partnerstwa

To partnerstwo jest kontynuacją bliskich i historycznych więzi łączących Maroko i Club Med od 1963 roku, kiedy to Club Med po raz pierwszy osiedlił się w Al Hoceima. Od tego czasu Club Med nawiązał współpracę z Madaëf, liderem inwestycji turystycznych w Królestwie, w celu wzmocnienia swojej pozycji jako głównego gracza turystycznego na rynku krajowym. W tym duchu Marrakech gościł wioskę La Palmeraie od 2004 roku.

Club Med Marrakech La Palmeraie, prawdziwy symbol transformacji Club Med

Maroko zawsze było w centrum wielkich przemian Club Med. To tutaj, w 2004 roku, wraz z otwarciem Club Med Marrakech La Palmeraie, grupa rozpoczęła transformację swojego modelu ekonomicznego w kierunku oferty premium, lokalnej i „happy digital”, kontynuowaną przez otwarcie pierwszej przestrzeni Exclusive Collection, Le Riad, w 2005 roku. Dziś 100% portfolio ośrodków Club Med składa się z ośrodków Premium i Exclusive Collection. Tak więc, Club Med wybrał to symboliczne miejsce, aby świętować zakończenie swojej transformacji. Obecnie Club Med Marrakech La Palmeraie jest prawdziwą wizytówką Club Med: wysokiej jakości, przyjaznym i wielokulturowym ośrodkiem.

Henri Giscard d’Estaing, Prezes Club Med, powiedział:

„Od ponad 60 lat Club Med jest dumny z przyczyniania się do niezwykłego rozwoju turystyki w Królestwie. Maroko zawsze było w centrum wielkich przemian Club Med. Dlatego cieszymy się, że możemy dziś świętować pomyślne zakończenie transformacji Club Med, którą rozpoczęliśmy w 2004 roku tutaj w Marrakechu, w tym symbolicznym dla naszej historii miejscu. Obecnie Club Med La Palmeraie jest prawdziwą wizytówką Club Med: wysokiej jakości, przyjaznym i wielokulturowym ośrodkiem”.

Nowa przestrzeń rodzinna

Przestrzeń, nazwana Ksar, od marokańskich ufortyfikowanych wiosek, została otwarta w kwietniu 2024 roku. Ta „Oaza Rodzinna” jest prawdziwym rozszerzeniem ośrodka, wzbogacającym doświadczenie pobytu w grupie rodzinnej. 66 pokoi zaprojektowanych dla rodzin skupia się wokół centralnej przestrzeni z basenem dla dzieci i dorosłych, brodzikiem, strefą zabaw wodnych oraz basenem z zjeżdżalniami. Budowa tego rozszerzenia ma na celu osiągnięcie poziomu „Very Good” w certyfikacji „Haute Qualité Environnementale” (HQE). Certyfikacja ta ma na celu minimalizację wpływu na środowisko przy renowacji lub budowie nieruchomości. Oaza Rodzinna obejmuje także 25 mieszkań dla personelu, a rozszerzenie stworzyło ponad 30 miejsc pracy. W ramach dbałości o środowisko i zrównoważony rozwój w ośrodku stworzono filtry do oczyszczania ścieków, które mają na celu ich ponowne wykorzystanie do nawadniania ogrodów.

Nowość w Club Med Marrakech La Palmeraie: otwarcie Baby Club Med, który przyjmuje maluchy od 4 do 23 miesięcy. Baby Club Med uzupełnia ofertę klubów dla dzieci w ośrodku, dedykowanych najmłodszym podróżnikom, w tym nastolatkom.

O Madaëf

Madaëf jest zaangażowana w liczne projekty turystyczne na dużą skalę i posiada uznaną ekspertyzę w tworzeniu wysokiej jakości infrastruktury. Jako lider sektora turystycznego w Maroku, Madaëf działa na całym łańcuchu wartości turystycznych, w tym w rozwoju destynacji turystycznych, zarządzaniu projektami i aktywami hotelowymi, zarządzaniu hotelami i obiektami sportowymi. Łącząc te kompetencje oraz te swoich spółek zależnych, Madaëf przyjmuje innowacyjne podejście skoncentrowane na wydajności i tworzeniu wartości, posiadając ponad 50 aktywów, 18.000 łóżek i tworząc 5.100 miejsc pracy.

Marrakesz La Palmeraie
Marrakesz La Palmeraie
Maroko
Dowiedz się jako pierwszy o najlepszych ofertach i najnowszych promocjach!


 
 Zapisz się do Newslettera 
Możesz się wypisać w każdej chwili
close-link