fbpx
+48 22 455 38 38
Koronawirus

Koronawirus

Koronawirus

W czasie rosprzestrzeniania się koronawirusa wszystkie kraje na świecie mają jeden wspólny cel, którym jest powstrzymanie dalszej ekspansji tego wirusa. Podobnie priorytetem Club Med jest ochrona i pełna gwarancja zdrowia i bezpieczeństwa swoich klientów i pracowników, GO i GE. Club Med stale monitoruje sytuację za pośrednictwem swojego komitetu naukowego i postępuje zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia. Jesteśmy w stałym kontakcie z organami ds. Zdrowia na całym świecie, a zwłaszcza z organami włoskimi, w celu podjęcia odpowiednich środków i zagwarantowania bezpieczeństwa wszystkim naszym klientom i pracownikom. Będziemy niezwłocznie informować o zmieniającej się sytuacji.

Środki bezpieczeństwa w hotelach

Została opracowana specjalna procedura pomiaru temperatury i sprawdzenia wszystkich gości z Chin, Tajwanu, Hongkongu oraz regionów Lombardii i Veneto po przybyciu do każdego z naszych hoteli, przy zachowaniu pełnej dyskrecji i prywatności oraz pod kontrolą wyspecjalizowanego personelu.

Pragniemy również poinformować, że w tej sytuacji wszystkie nasze ośrodki, jeden po drugim, we wszystkich regionach, podlegają protokołom wzmocnionego bezpieczeństwa i kontroli, które i tak w normalnych warunkach są rygorystycznie przestrzegane.

Ponadto każdy hotel Club Med postępuje zgodnie z zaleceniami wydanymi przez lokalne władze kraju w którym dany klub się znajduje, odpowiedzialne za zdrowie i bezpieczeństwo.

Dlatego poza wyjazdami do Chin, wszystkie nasze kluby działają w niezakłócony sposób i na ten moment możemy potwierdzić że przyszłe wyjazdy mogą się normalnie odbywać. Obecnie jednostka ds. Kryzysowych Ministerstwa Spraw Zagranicznych zaleca odroczenie niepotrzebnych podróży do Chińskiej Republiki Ludowej, ale w przypadku innych krajów na świecie, w których miały miejsce przypadki koronawirusa, nie ma takich zaleceń.

Zmiany i anulacje rezerwacji

W związku z rosnącą liczbą przypadków zachorowań we Włoszech, ostatnie działania podjęte przez władze włoskie i rządy pozostałych krajów nakładają ograniczenia na możliwości przemieszczania się obywateli. W świetle tych działań Club Med daje możliwość swoim klientom anulacji lub zmiany rezerwacji w przypadku objęcia danej destynacji docelowej takimi zakazami.

We wszystkich przypadkach, których nie można przypisać powyższym obostrzeniom, rezerwacje i wyjazdy nie dotknięte zakazami władz lokalnych podlegają zapisom warunków rezerwacji i płatności oraz odpowiednim przepisom.

Ze względu na jeszcze nieustabilizowaną sytuację we Włoszech, pozostałe kraje przyjmują restrykcyjne środki wyjazdu oraz wjazdu wobec obywateli i możliwe jest, że w najbliższych dniach zostaną podjęte dalsze środki ostrożności. Jak tylko te decyzje zostaną podjęte, Club Med niezwłocznie będzie informował klientów dotkniętych zmianami, o nowej sytuacji oraz możliwościach anulacji lub zmiany destynacji.

Wiedząc, że podróżowanie w tej chwili może stanowić problematyczny dylemat, chcemy zapewnić, że robimy wszystko aby Państwa wakacje były beztroskie i przyjemne jak zawsze.

Sant’Ambroggio
Sant’Ambroggio
Korsyka
Cancun
Cancun
Meksyk
Turkoise
Turkoise
Turks & Caicos